Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتشار ویدئویی جدید از علی‌ اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی واکنش برانگیز شد

علی اکبر ولایتی
علی اکبر ولایتی Copyright رسانه های ایران
Copyright رسانه های ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویدئویی از علی‌اکبر ولایتی، وزیر اسبق امور خارجه ایران و مشاور رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده است که شرایط جسمانی «نامناسب» وی را نشان می‌دهد و واکنش‌های مختلفی را برانگیخته است.

آگهی

پیش از این نیز عکس‌هایی از وی منتشر شده بود که جسم تحلیل رفته وی را نشان می‌داد و شایعاتی از بیماری وی نیز منتشر شده بود اما به‌طور رسمی تاکنون چیزی درباره وضعیت سلامتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری منتشر نشده است.

عکس منتشر شده از علی اکبر ولایتی
عکس منتشر شده از علی اکبر ولایتیشبکه های اجتماعی

او در ویدئوی تازه منتشر شده که از مراسمی است که اخیرا برگزار شده است به‌طور خمیده و آهسته راه می‌رود. برخی می‌گویند علاوه بر «کهولت سن» به نظر می‌رسد وی از بیماری نیز رنج می‌برد.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از انتشار این ویدئو به مسئولیت‌های متعدد فعلی وی اشاره کردند. 

علی قلهکی در شبکه ایکس نوشت: «علی اکبر ولایتی با این سِن، مسئولیت‌هایی چون مشاور بین‌الملل رهبرانقلاب، عضو حقیقی مجمع تشخیص، رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد و دبیرکل مجمع بیداری اسلامی و ... را دارد. تاختنِ به ولایتی بابت صندلی‌های زیادی‌ست که بدون داشتن شرایط جسمی مناسب، آنها را خالی نمی‌کند!»

محمد مهدی تدین، پزشک ساکن شیراز و کاربر دیگر با این حال درباره وی گفت: «در سال‌های دهه ۶۰ خورشیدی که دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران بودم، بارها توفیق شاگردی در محضر استاد دکتر علی اکبر ولایتی را یافتم. انسانی دانشمند و بغایت متواضع که یادگارهای علمی و اخلاقی بسیار از استاد خود مرحوم دکتر محمد قریب به همراه دارد؛ برای ایشان آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت دارم.»

علی اکبر ولایتی متولد ۱۳۲۴ در رستم‌آباد شمیران است. او متخصص اطفال از دانشگاه تهران است و تخصص بیماری‌های عفونی را از دانشگاه جان هاپکینز آمریکا گرفت. وی در دولت‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم حضور داشت و وزیر امور خارجه بود و پیش از آن نیز سابقه عضویت در مجلس شورای اسلامی را داشت.

اخیرا پس از آنکه پدر روح‌الله عجمیان، بسیجی طرفدار حکومت که سال گذشته در بحبوحه اعتراضات کشته شد، در تلویزیون از علی اکبر ولایتی انتقاد کرد، نام مشاور رهبر جمهوری اسلامی تیتر رسانه‌ها شد.

میرزا ولی عجمیان در نخستین سالگرد کشته شدن پسرش از میانجی‌گری علی اکبر ولایتی برای حل و فصل پرونده انتقاد کرد و گفت که وی مانع ادامه اعدام‌ها شد.

وی با ادبیاتی تند گفت که ولایتی «شریک دزد و رفیق قافله» است. وی افزود: ««ولایتی قاتل پسرم است. شما در صداوسیما می‌ترسید که این را بگویید. ترسی از این موضوع ندارم و رک و شفاف این موضوع را می‌گویم.»

اشاره پدر عجمیان به حمید و فرزانه قره‌حسنلو، دو تن از متهمان پرونده پسرش است. برخی از رسانه‌ها می‌گویند که نقض حکم اعدام حمید قره‌حسنلو که پزشک است با نامه علی اکبر ولایتی صورت گرفته است.

در پرونده قتل روح‌الله عجمیان، محمد مهدی کرمی و محمد حسینی در تاریخ ۱۷ دی اعدام شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد کم‌سابقه‌ مشاور رهبر ایران از روسیه؛ ولایتی: موضع مسکو در قبال جزایر سه‌گانه مایه تاسف است

کرونا در ایران؛ ولایتی، مشاور امور بین‌الملل خامنه‌ای قرنطینه شد

واکنش ولایتی به بازتاب سخنانش درباره «لنگ» و «نان خشک» یمنی‌ها