Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاخ سفید: عدم اطلاع‌ بستری شدن وزیر دفاع به بایدن مورد بررسی قرار می‌گیرد

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های آمریکایی می‌گویند دلایل عدم اطلاع بیماری لوید آستین، وزیر دفاع این کشور به جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آگهی

وزیر دفاع آمریکا روز اول ژانویه پس از انتقال به بیمارستان با آمبولانس در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد. بنا به گزارش‌ها کاخ سفید تا سه روز بعد یعنی روز چهار ژانویه در جریان این امر قرار نگرفته بود. 

کاخ‌سفید و پنتاگون اعلام کرده‌اند که دلایل عدم اطلاع بیماری وزیر دفاع به رئیس‌جمهوری بررسی خواهد شد. این در حالی است که سخنگوی وزارت دفاع گفته است دلیل این موضوع ابتلای یکی از کارکنان کلیدی این وزارتخانه به آنفلوانزا و عدم حضورش در محل کار بوده است.

مقام‌های آمریکا با وجود جنجال بر سر عدم اطلاع یافتن رئیس‌جمهوری از بستری شدن وزیر دفاع تاکنون درباره بیماری لوید آستین توضیحی نداده‌اند. 

به کانال تلگرام یوورنیوز فارسی بپیوندید

وزیر دفاع آمریکا پیش از این روز ۲۲ دسامبر به بیمارستان رفته و روز بعد هم مرخص شده بود. پنتاگون تنها به اعلام اینکه لوید آستین «به خوبی رو به بهبودی است» بسنده کرده است. 

شماری از چهره‌های حزب جمهوریخواه در پی عدم اطلاع‌رسانی در مورد بیماری لوید آستین خواستار کناره‌گیری او از مقامش شده‌اند. با این حال وزارت دفاع ایالات متحده تاکید کرده است که وزیر دفاع قصد استعفا ندارد. 

لوید آستین، ۷۰ ساله روز ۲۲ دسامبر برخی از اختیارات خود را به معاونش تفویض کرده بود. او روز اول ژانویه نیز پس از انتقال فوری به بیمارستان بار دیگر برخی از اختیاراتش را به کاتلین هیکس، معاون وزارت دفاع تفویض کرد. 

بنا به گزارش‌ها لوید آستین از روز پنج ژانویه دیگر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری نیست و فعالیت خود را از سر گرفته است. با این حال هنوز مشخص نیست که وزیر دفاع آمریکا چه موقع از بیمارستان مرخص خواهد شد. 

لوید آستین مسئولیت تاخیر در اطلاع‌رسانی در مورد انتقالش به بیمارستان را پذیرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ در بحبوحه کارزار انتخاباتی: ایران خرد شده بود اما بایدن آن‌ها را پولدار کرد

وزنه‌ای به نام تیلور سوئیفت؛ آیا فوق ستاره موسیقی در انتخابات ۲۰۲۴ ورق را به نفع بایدن بر می‌گرداند؟

رقیبی برای ترامپ و بایدن؛ میلیاردرهای آمریکایی روی نیکی هیلی شرط بندی کردند