Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش مولوی عبدالحمید و پاپ فرانسیس به انفجار‌های کرمان؛ «تکان‌دهنده بود»

مراسم تشییع جنازه جانباختگان حادثه کرمان ایران
مراسم تشییع جنازه جانباختگان حادثه کرمان ایران Copyright Vahid Salemi/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
Copyright Vahid Salemi/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ادامه واکنش‌ها به انفجار‌های کرمان که مسئولیت آن را داعش برعهده گرفت، مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان و پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان آن را محکوم کردند.

آگهی

مولانا عبدالحمید، امروز (۱۵ دی ۱۴۰۲) در مراسم نماز جمعه زاهدان،با اشاره به انفجار‌های اخیر در کرمان، گفت: «ریختن خون ناحق از هر جانبی و توسط هر کسی که باشد نادرست است. حملۀ تروریستی که در کرمان اتفاق افتاد بسیار تکان‌دهنده بود. در این حادثه جان ده‌ها نفر از هموطنان عزیز ما از زنان و کودکان گرفته شد. ما این حمله را با شدت تمام محکوم می‌کنیم.»

در دو انفجار روز چهارشنبه گذشته و در جریان مراسم سالگرد قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس دست‌کم ۸۹ نفر جان باختند. داعش در بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را برعهده گرفت و آن‌ها را انتحاری عنوان کرد.

مولوی عبدالحمید در نمازجمعه امروز تاکید کرد: «معتقدیم هیچ انسان بی‌گناهی دارای هر عقیده و نگرش و لباسی باشد نباید کشته شود. تعلیم اسلام این است که اگر کسی مرتکب قتل بشود قصاص بر او اجرا می‌شود. لذا این قتل‌ها و خونریزی‌ها هیچ جایگاهی در دین ندارند.»

از سوی دیگر پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان نیز در واکنش به حادثه کرمان گفت که برای جان‌باختگان و خانواده‌های عزادار دعا می‌کند.

وی از این حادثه «به‌شدت ابراز تاسف» کرد و برای مردم ایران آرزوی صلح و ابراز امیدواری کرد که «خرد خداوند مشمول مردم ایران شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری «امرای داعش» مرتبط با انفجارهای کرمان خبر داد

«حملات انتحاری کرمان»؛ واکنش شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها چگونه بود؟

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد