تحلیل یک رسانه اسرائیلی از حمله به مراسم قاسم سلیمانی در کرمان

محل انفجار
محل انفجار Copyright خبرگزاری فارس
Copyright خبرگزاری فارس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جروزالم پست در گزارشی با بررسی حمله به مراسم قاسم سلیمانی در کرمان، این فرضیه را مطرح کرد که حتی ممکن است این حملات «توسط گروه‌هایی داخلی در ایران» انجام شده باشد.

آگهی

در این گزارش گفته شده که هرچند جزئیات دقیقی در مورد آنچه اتفاق افتاده است وجود ندارد اما شواهد فعلی نشان می‌دهد که احتمالا یک گروه محلی مسئول این انفجار است.

جروزالم پست در ادامه با استناد به رسانه‌های داخلی در ایران افزود: «در ابتدا تصور می‌شد وقوع انفجار اول یک حادثه بود اما در ادامه مشخص شد که گروهی پشت این حملات مرگبار هستند.»

در این گزارش همچنین آمده است که «گروه‌های متعددی هستند که به دلایل مختلف با جمهوری اسلامی ایران مخالفند» از جمله گروه جدایی طلب موسوم به «مقاومت ملی اهواز»، گروه‌های بلوچ و کرد در جنوب شرقی و شمال غربی ایران. علاوه بر این‌که ایران در گذشته مورد حملات داعش و القاعده نیز قرار گرفته است.

این نخستین باری نیست که چنین حملاتی در ایران صورت می‌گیرد، جروزالم پست در این گزارش با پرداختن به حملاتی که در گذشته در ایران روی داده است نوشت: «در ماه اوت، برای دومین بار به زیارتگاه شاهچراغ در شیراز حمله شد. پیش از آن نیز در اکتبر ۲۰۲۲  به این زیارتگاه شیعیان حمله شده بود که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت. سال ۲۰۱۸ افرادی مسلح به رژه نظامی در اهواز حمله کردند که در آن ۲۵ نفر کشته شدند.»

این رسانه همچنین به حمله سال ۲۰۱۰ در مراسم تشییع جنازه مسلمانان شیعه در چابهار اشاره کرد که در جریان آن انفجار بمب ۳۹ کشته برجای گذشت و گروه «انصار الفرقان» مسئولیت ‌آن را برعهده گرفت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

نویسنده گزارش در نهایت با پرداخت به گروه‌‌های مخالف جمهوری اسلامی و حملاتی که در سال‌های گذشته در ایران روی داده است اینطور نتیجه می‌گیرد که احتمالا یکی از گروه‌های داخلی مسئول این حملات باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایگاه‌های نظامی در دل کوه تا پالایشگاه‌ها؛ اسرائیل کدام هدف را برای ضربه به ایران انتخاب می‌کند؟

اختلال پروازها در بحبوحه تنش ایران و اسرائیل؛ کارشناسان هوانوردی چه می‌گویند؟

آیا اسرائيل میان حمله به ایران و تهاجم نظامی به رفح مجبور به انتخاب است؟