Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تعویق سوپرجام ترکیه به دلیل مخالفت عربستان؛ اردوغان: ورزش را سیاسی نکنید

طرفداران تیم فنرباغچه
طرفداران تیم فنرباغچه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سوپرجام ترکیه که قرار بود جمعه شب در ریاض بین گالاتاسرای و فنرباغچه برگزار شود با مخالفت عربستان به تعویق افتاد.

آگهی

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که بازیکنان هر دو تیم قصد داشتند تا هم‌زمان با فرا رسیدن جشن‌های صدمین سالگرد بنیانگذاری جمهوری ترکیه با پوشیدن پیراهن‌هایی با تصویر مصطفی کمال آتاتورک، به تمرینات آمادگیِ پیش از آغاز مسابقه بپردازند. 

همچنین، گفته می‌شود که مسئولان برگزاری این مسابقه در عربستان سعودی تصاویر نقش‌بسته بر روی پیراهن بازیکنان را ناقض ممنوعیت استفاده از شعارهای سیاسی تشخیص داده‌اند که توسط فدراسیون جهانی فوتبال وضع شده است.

اما دو تیم و فدراسیون فوتبال ترکیه در بیانیه‌ای مشترک ضمن تشکر از برگزارکنندگان مسابقه، اعلام کردند که این مسابقه به دلیل «تداخل برنامه‌ها» به تعویق افتاده است.

فدراسیون فوتبال ترکیه به دلیل صدور اجازه برگزاری این بازی در عربستان سعودی به جای ترکیه به عنوان بخشی از برنامه‌های برگزاری جشن صدمین سالگرد بنیانگذاری جمهوری ترکیه تحت انتقاد قرار گرفته بود.

حزب مخالف حزب جمهوری خلق ترکیه (CHP) که توسط آتاتورک تأسیس شده، دولت اردوغان را متهم کرد که در دفاع از ناموس ترکیه شکست خورده است.

آقای اردوغان هم که در جریان یک سخنرانی در استانبول، پاسخ داد: «همه جهان می‌دانند که ما چگونه از ناموس ترکیه و مردم ترکیه دفاع می‌کنیم. تبدیل ورزش به یک موضوع سیاسی اشتباه است و احزاب هم نباید از آن سوء استفاده کنند.»

به تردز یورونیوز فارسی بپیوندید

هواداران فنرباغچه و گالاتاسرای که از تصمیم بازیکنان تیمشان مبنی بر امتناع از حضور در زمین بدون پیراهن منقش به تصویر آتاتورک خرسند به نظر می‌رسیدند، به فرودگاه رفتند و در حالی که پرچم‌های ترکیه و تصاویر آتاتورک را در دست داشتند از آنها استقبال کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا؛ عربستان میزبان مراحل نهایی لیگ نخبگان آسیا شد

حواشی لغو پرواز کاروان پرسپولیس به عربستان؛ سرخ‌پوشان یکشنبه به ریاض می‌روند

سوپر جام اسپانیا در عربستان؛ پای چند میلیون یورو در میان است؟