Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بهترین‌های قطر در ۲۰۲۳؛ از پانداهای مهمان تا پاکسازی داوطلبانهٔ سواحل

بهترین‌های قطر در ۲۰۲۳؛ از پانداهای مهمان تا پاکسازی داوطلبانهٔ سواحل
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

افزایش علاقه به ورزش‌های رزمی، حفاظت از جانورانی نظیر تیزشاخ عربی و پاندای چینی، و پاکسازی سواحل به شیوهٔ داوطلبانه

آگهی

در سالی که قطر میزبان جام جهانی بود در زمینهٔ رویدادهای ورزشیِ به‌یادماندنی چیزی کم نداشت.  برخی از بهترین تنیس‌بازان جهان مانند اندی موری بریتانیایی و ایگا سویاتک لهستانی در مسابقات ۲۰۲۳ آزاد قطر با هم رقابت کردند.

همچنین شاهد چالش استقامت در صحرای العدید بودیم که سخت‌ترین دوچرخه‌سواری غیرجاده‌ای قطر به شمار می‌رود. این مسابقه یک مسیر صحرایی ۴۰ کیلومتری دارد که شامل ۸ تپهٔ ماسه‌ای، مسیرهای ترکیبی شن‌وماسه است. شرکت‌کنندگان مجازند که رکاب بزنند و بدوند.

علاقه به هنرهای رزمی ترکیبی یا کهن در منطقه به‌شکل چشمگیری افزایش یافته است. می‌بینیم که سفر اسلام مخاچف، قهرمان سبک‌وزن یواف‌سی به قطر، برای علاقه‌مندان ورزش‌های رزمی ترکیبی یک کارگاه پیشرفته به‌شمار می‌رود.

تیزشاخ عربی حیوان باشکوهی است که زمانی در آستانهٔ انقراض بود اما تلاش جهانی انقراض این جانوران را متوقف کرده و امید است که آنها روزی بتوانند به زیستگاه طبیعی‌شان بازگردند. یک جفت پاندای بزرگ چینی برای نخستین بار مهمان یک خانهٔ پاندا در خاورمیانه شده‌اند. سهیل و ثریا که در سیچوان چین به دنیا آمده‌اند بناست ۱۵ سال آینده را خانهٔ پاندای قطر زندگی کنند.

سری به موزهٔ هنرهای اسلامی دوحه می‌زنیم تا شاهد شیوهٔ حفظ و مرمت آثار باستانی باشیم. سپس با گروهی از داوطلبان همراه می‌شویم که آخرهفته‌های خود را صرف پاکسازی آلودگی‌ سواحل می‌کنند تا زمین را برای نسل‌های آینده حفظ کنند.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

بهترین‌های قطر در ۲۰۲۳؛ از شاهین‌پرانی تا آخرهفتهٔ گیک‌ها

نمایشگاه بین‌المللی گل‌وگیاه دوحه؛ راهکارهای کشاورزی مدرن در دل کویر

بسکتبال قطر؛ جوانانی که برای جام جهانی در خانه آماده می‌شوند