درخواست نامزدی این سیاستمدار صلح‌طلب برای مبارزه با پوتین در انتخابات آتی ریاست جمهوی روسیه رد شد

یکاترینا دونتسووا، روزنامه نگار و فعال سیاسی در روسیه که درخواست نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری رد شد
یکاترینا دونتسووا، روزنامه نگار و فعال سیاسی در روسیه که درخواست نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری رد شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون انتخاباتی روسیه ضمن رد درخواست نامزدی یکاترینا دونتسووا به وجود اشتباهاتی در اسناد ارائه شده توسط این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی صلح‌طلب هنگام ثبت‌ نام اشاره کرده است.

آگهی

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه روز شنبه درخواست نامزدی یکاترینا دونتسووا، روزنامه نگار و نماینده سابق شوراهای محلی در مسکو را رد کرد.

خانم دونتسووا که از حدود دو سال پیش کنشگری برای دموکراسی در کشورش و نیز تلاش برای پایان جنگ در اوکراین را آغاز کرده است روز پنجشنبه گذشته رسما مدارک لازم برای ثبت درخواست نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را به کمیسیون مرکزی انتخابات در مسکو ارائه کرده بود.

به گزارش تلویزیون دولتی روسیه، کمیسیون انتخاباتی ضمن رد درخواست نامزدی یکاترینا دونتسووا به وجود اشتباهاتی در اسناد ارائه شده توسط وی هنگام ثبت‌ نام اشاره کرده است.

ایلا پامفیلووا، رئیس کمیسیون انتخاباتی روسیه نیز در همین خصوص یادآور شده است که درخواست نامزدی این فعال سیاسی ۴۰ ساله برای انتخابات ریاست جمهوری مارس آینده به اتفاق آرا رد شده است.

یکاترینا دونتسووا پس از مطلع شدن از رد درخواست نامزدی‌اش در گفتگو با خبرنگاران از این تصمیم «غم‌انگیز» در قبال یک ابتکار مردمی به شدت ابراز تاسف کرد.

هانم دونتسووا با انتشار پیامی در تلگرام اعلام کرد که قصد دارد «فردا» به دادگاه عالی روسیه شکایت کند. او در این پیام تاکید کرد که «ماجرا هنوز تمام نشده است.»

وی همچنین از رهبران یک حزب کوچک لیبرال در کشورش موسوم به « یابلوکو» خواسته است که از نامزدی او حمایت کنند.

ولادیمیر پوتین که یک گام دیگر تا پنجمین دوره ریاست جمهوری خود فاصله دارد طی بیست و چهار سال قدرت، کنترل شدیدی بر نظام سیاسی کشورش ایجاد کرده است، امری که به اعتقاد تحلیلگران تضمینی بر انتخاب مجدد او در ماه مارس خواهد بود.

دومای روسیه ۱۷ مارس سال آینده میلادی را به عنوان تاریخ برپایی انتخابات آتی ریاست جمهوری در این کشور تعیین کرده است.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویای شکستن رکورد استالین؛ پوتین در بازدید از اتاق بازسازی‌شده «دکمه بمب هسته‌ای» را نفشرد

محاکمه برجسته‌ترین منتقد کرملین در داخل خاک روسیه؛ ناوالنی به ۱۹ سال حبس بیشتر محکوم شد

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید