Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رویای شکستن رکورد استالین؛ پوتین در بازدید از اتاق بازسازی‌شده «دکمه بمب هسته‌ای» را نفشرد

بازدید پوتین از نمایشگاه دستاوردهای روسیه
بازدید پوتین از نمایشگاه دستاوردهای روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در جریان بازدید از نمایشگاهی در مسکو از نمونه بازسازی شده اتاق کار ژوزف استالین بازدید کرد.

آگهی

نمونه بازسازی شده اتاق کار رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق در نمایشگاه دستاوردهای روسیه به رئیس‌جمهوری این کشور نشان داده شد. از برپایی این نمایشگاه و بازدید ولادیمیر پوتین از آن به عنوان مقدمه‌ای برای کارزار انتخاباتی او برای انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو یاد شده است. 

انتظار می‌رود ولادیمیر پوتین طی ماه جاری نامزدی خود برای یک دوره شش ساله دیگر در راس قدرت را اعلام کند. او از سال ۱۹۹۹ تاکنون به عنوان نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهوری تصمیم‌گیرنده اصلی در روسیه بوده است.

انتخابات پیش‌رو برای ولادیمیر پوتین جنبه تشریفاتی دارد چراکه تسلط بر منابع دولتی، رسانه‌های حکومتی و سرکوب مخالفان باعث شده است تا او چالش ناپذیر باشد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ولادیمیر پوتین ۷۱ ساله در صورت پیروزی در انتخابات ماه مارس سال ۲۰۲۴ رکورد ژوزف استالین، رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق را در زمینه طول دوره حضور در راس قدرت خواهد شکست. او به این ترتیب بیشترین طول دوره زمامداری را از زمان کاترین دوم، امپراتریس روسیه در قرن هجدهم خواهد داشت.

رئیس‌جمهوری روسیه به همراه گروهی از کودکان دانش‌آموز در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای این کشور همچنین از نمونه‌ای شبیه‌سازی شده از «دکمه بمب هسته‌ای» در دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق بازدید کرد. با این حال او حاضر به فشردن این دکمه نشد. 

رئیس‌جمهوری روسیه طی نزدیک به دو سال گذشته بارها قابلیت‌های هسته‌ای کشورش را به کشورهای حامی اوکراین یادآوری کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست نامزدی این سیاستمدار صلح‌طلب برای مبارزه با پوتین در انتخابات آتی ریاست جمهوی روسیه رد شد

پوتین «در جمع سربازانش» بار دیگر نامزد انتخابات شد؛ تصمیم رئيس جمهوری روسیه چه پیام‌هایی دارد؟

دستکاری در عکسهای تاریخی؛ از استالین تا خامنه‌ای