Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان کاردار ایران را بر سر پرونده تلاش برای آتش زدن یک کنیسه در بوخوم احضار کرد

وزیر خارجه آلمان
وزیر خارجه آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان می‌گوید کاردار ایران بر سر پرونده تلاش برای به آتش کشیدن یک کنیسه در شهر بوخوم در سال ۲۰۲۲ احضار شد.

آگهی

دادگاهی در آلمان به این نتیجه رسیده است که تلاش برای آتش زدن این کنیسه در سال ۲۰۲۲ با همکاری نهادهای حکومتی ایران صورت گرفته بود. یک مرد ایرانی-آلمانی در همین راستا از سوی دادگاه ایالتی دوسلدورف به دو سال و ۹ ماه زندان محکوم شده است.

دادگاه این مرد را در زمینه پرتاب ماده آتش‌زا به مدرسه‌ای در نزدیکی کنیسه بوخوم در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ مجرم شناخته است. این در حالی است که به نظر می‌رسد او به دلیل تدابیر حفاظتی کنیسه از حمله به آن منصرف شده بود. 

این مرد ۳۶ ساله برنامه‌ریزی برای حمله به کنیسه را رد کرده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دادگاه به این نتیجه رسیده است که این مرد از سوی یکی از اعضای پیشین گروه «فرشته‌های جهنم» که به ایران سفر کرده بود مامور حمله به کنیسه شده بود. مرجع قضایی آلمان به این نتیجه رسیده است که این عضو سابق گروه «فرشته‌های جهنم» عامل حکومت ایران بود. 

آنالنا بربوک در صفحه ایکس (توئیتر سابق) خود نوشت: «ما هیچگونه خشونتی در آلمان را که از خارج هدایت شده باشد تحمل نخواهیم کرد.»

وزارت خارجه آلمان اعلام کرده است که دلایل و استدلال‌های دادگاه در تعیین «پیامدها و گام‌های بعدی» در ارتباط با تهران تاثیرگذار خواهد بود. 

انتشار جزئیات احکام قضایی در آلمان اغلب چند هفته بعد از صدور آنها صورت می‌گیرد. 

دولت آلمان طی سال‌های گذشته نگران افزایش یهودستیزی در این کشور بوده است. این نگرانی طی دو ماه گذشته در پی حمله حماس به اسرائیل و آغاز جنگ غزه تشدید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان ۲۷ نفر را به اتهام توطئه برای کودتا علیه دولت محاکمه می‌کند

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد

آنچه درباره قانون جدید مهاجرت آلمان برای جذب کارگران ماهر خارجی باید بدانید