Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بچه پاندای قرمزی که به یکی از جاذبه‌های باغ وحش لیسبون تبدیل شد

بچه پاندای قرمز در باغ وحش لیسبون
بچه پاندای قرمز در باغ وحش لیسبون Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک بچه پاندای قرمز با گوش‌های نوک تیز و گونه‌های سفید که شش ماه پیش متولد شد، حالا به یکی از جاذبه‌های باغ وحش لیسبون تبدیل شده است.

آگهی

این پاندای قرمز کوچک هنوز اسم ندارد و مسئولان این باغ وحش از بازدیدکنندگان خواسته‌اند در انتخاب نام این حیوان با آنها مشارکت کنند.

پاندای قرمز یک گونه در معرض انقراض است که معمولا در جنگل‌های قاره آسیا زندگی می‌کند.

رافائلا فیوزا، دامپزشک باغ‌وحش لیسبون، می‌گوید سرعت رشد این بچه پاندای قرمز در ماه‌های اول بسیار کند بود اما حالا او بسیار «بازیگوش» شده، «گاهی اوقات کمی دست و پا چلفتی است» اما خیلی سریع همه چیز را یاد می‌‌گیرد.

این پستاندار گوشتخوار که عمدتا از برگ‌های بامبو تغذیه می‌کند، دوست دارد میان درختان زندگی کند. به همین خاطر این باغ وحش به بازدیدکنندگان توصیه کرده است که اگر نتوانستید او را در حال تغذیه در میان بامبوها پیدا کنند، به بالای درختان نگاهی بیاندازند شاید این بچه پاندای قرمز را آن‌جا بیابید.

مسئولان باغ وحش لیسبون، پیشتر با اشاره به این‌که این حیوان متعلق به «یکی از گونه‌های در حال انقراض» است، تولد او را شگفت‌انگیز توصیف کردند.

پاندای قرمز که گاهی به آن «روباه آتشین» نیز گفته می‌شود، یک حیوان بومی متعلق به منطقه هیمالیا است. این گونه معمولا در جنگل‌های آسیا، به ویژه در نپال یا چین یافت می‌شود.

شکار غیرقانونی پاندای‌های قرمز به خاطر پوستشان، جنگل زدایی و تخریب محیطی زیست، از جمله عواملی است که زندگی این حیوانات را تهدید می‌کند.

اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) این پستاندار را در لیست گونه‌های «در معرض انقراض» قرار داده است.

جمعیت پانداهای قرمز در طبیعت کمتر از ۱۰ هزار تخمین زده می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

باغ وحش لیسبون که سال آینده، صد و چهلمین سال تاسیس خود را جشن می‌گیرد، در مجموع از حدود ۲ هزار حیوان متعلق به ۳۰۰ گونه مختلف نگهداری می‌کند و وظیفه حفاظت از چندین گونه در معرض خطر انقراض را نیز بر عهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا قوانین جدیدی را درباره سلامت و رفاه حیوانات خانگی وضع می‌کند

دانشمندان: صدای انسان برای حیوانات وحشی از غرش شیر هم ترسناک‌تر است

ضیافتی خنک در تابستانی گرم؛ پذیرایی از حیوانات باغ وحش با میوه و یخ