یک کشتی باری با ۱۴ سرنشین در آب‌های یونان غرق شد

گارد ساحلی یونان، عکس تزیینی است
گارد ساحلی یونان، عکس تزیینی است Copyright Michael Svarnias/Copyright 2022 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گارد ساحلی یونان اعلام کرد که یک کشتی باری با پرچم کشور کومور در نزدیکی جزیره لسبوس یونان با ۱۴ سرنشین غرق شد.

آگهی

عملیات نجات در حال حاضر با ۵ قایق، سه کشتی گارد ساحلی، ۲ هلیکوپتر نیروی دریایی و یک ناوچه نیروهای دریایی یونان در جریان است. 

به گزارش کانال دولتی «ارت‌نیوز» اولین مسافر توانست توسط هلیکوپتر نیروی دریایی نجات پیدا کند. اما جستجو برای یافتن ۱۳ مفقود حادثه ادامه دارد و سرنوشت آنها مشخص نیست.

 گارد ساحلی یونان گفت که یک هلیکوپتر نیروی دریایی یکی از خدمه کشتی باری را به بیمارستان دولتی لسبوس منتقل کرده است. نیکوس الکسیو، سخنگوی گارد ساحلی بدون ارائه جزییات بیشتر به خبرگزاری فرانسه گفت: «او در شوک است.»

خبرگزاری یونانی آنا هم در گزارشی نوشت که کشتی صدمه دیده حامل محموله نمک از بندر الدخیله در مصر حرکت کرده و مقصد نهایی‌اش استانبول بوده است. این کشتی ۱۰۶ متری در سال ۱۹۸۴ ساخته شده است. 

این خبرگزاری به نقل از گارد ساحلی یونان نوشت که این کشتی باری در ۸.۳ کیلومتری جنوب غربی جزیره لسبوس غرق شده است.

به گفته این خبرگزاری به نقل از شرکت عملیاتی این کشتی مستقر در لبنان، خدمه کشتی شامل ۱۱ مصری، دو سوری و یک هندی بوده است.

مقامات گفته‌اند که این کشتی ابتدا در ساعت ۷ صبح به وقت محلی، یک نقص مکانیکی را گزارش کرده بوده است.

الکسیو به خبرگزاری فرانسه گفت که ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه صبح، کاپیتان کشتی قبل از ناپدید شدن از رادار، سیگنال خطر «می‌دی» را فعال کرده بود.

به گزارش خبرگزاری آنا، گمان می‌رود این شناور بین امواج قوی آب قرار گرفته و غرق شده است. طبق گزارش‌ها باد شدیدی که در این منطقه می‌وزد عملیات نجات را دشوار کرده است. به دلیل وزش این بادهای شدید، کشتی‌ها در طول آخر هفته در چندین بخش یونان لنگر انداخته بودند.

هشدار اضطراری هواشناسی توسط سرویس ملی هواشناسی یونان روز شنبه از «وخیم‌ بودن وضعیت هوا» به «پدیده‌های خطرناک جوی» تغییر کرده بود. طبق گزارش هواشناسی طوفان الیور (که بتیانا هم نامیده می‌شود) از دریای آدریاتیک به سمت یونان در حرکت بوده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در اوایل ماه جاری، یک کشتی جنگی تاریخی یونانی هم پس از وزش بادهای شدید و برخورد مکرر با اسکله آسیب دید. این کشور در چند ماه گذشته مدام با طوفان‌های مختلف و سیل‌های پیاپی مواجه بوده است. 

یونان مرکزی در ماه سپتامبر به دلیل فاجعه بارانی طوفان دانیل ویران شد و محصولات کشاورزی‌اش از بین رفت. همچنین ده‌ها هزار حیوان مزرعه در این منطقه از بین رفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حاشیه‌های تبعیض در پوشش زنان ورزشکار؛ رئیس فدراسیون ناشنوایان ایران برکنار شد

تحولات ایران و جهان؛ مرگ ۷۹ نفر و مفقود شدن صدها تن در حادثه غرق شدن کشتی پناهجویان در یونان

شمار قربانیان حادثه غرق شدن کشتی در سواحل کانادا به ۱۰ تن رسید