Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یک بطری ویسکی اسکاچ در حراج ساتبیز لندن به قیمت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار پوند فروخته شد

حراج یک بطری ویسکی
حراج یک بطری ویسکی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک بطری ویسکی اسکاچ که به عنوان «مطلوب‌ترین وسیکی» در جهان شناخته می‌شود در یک حراجی به قیمت حدودا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار پوند به فروش رفت و رکورد خرید یک بطری شراب یا مشروبات الکلی در حراجی را شکست.

آگهی

این بطری ویسکی «مکالان آدامی ۱۹۲۶» پس از رقابت چندین خریدار حضوری و تلفنی در حراجی ساتبیز به بالاترین پیشنهاد فروخته شد. تنها ۴۰ بطری از این ویسکی در سال ۱۹۸۶ در جهان بطری شده است و در این میان تنها ۱۲ بطری از جمله ویسکی فروخته شده در حراجی ساتبیز لندن دارای برچسب‌هایی هستند که توسط والریو آدامی، نقاش ایتالیایی روی بسته طراحی شده‌ است. این ویکسی در سال ۱۹۸۶ از یک بشکه قدیمی پر شده است. این ویسکی به مدت ۶۰ سال در این بشکه قدیمی از چوب بلوط نگهداری شده بود. 

پیشتر یک بطری از همین سری از بطری‌های ویسکی در سال ۲۰۱۹ به قیمت حدودا ۱ میلیون و پانصد هزار پوند در حراجی ساتبیز فروخته شده بود.  جانی فاول از مدیران حراجی ساتبیز در این خصوص می‌گوید: «مکالان ۱۹۲۶ تنها ویسکی است که هر حراجی می‌خواهد آن‌را بفروشد و هر مجموعه‌داری هم می‌خواهد مالک آن باشد.»

او که یک قطره از این ویسکی را نوشیده همچنین گفته است که در آن مزه میوه‌های خشک شده، ادیویه‌های گوناگون و چوب وجود دارد. 

بطری فروخته شده در روز شنبه اولین بطری است که قبل از حراج توسط کارخانه بازسازی شده است. این شامل تعویض چوب پنبه و استفاده از چسب جدید در گوشه‌های برچسب بطری‌ها بود. این بطری توانست به قیمتی بسیار بالاتر از تخمین اولیه ۷۵۰ هزار پوندی در حراجی به فروش برسد. 

کریستین کمپل سازنده ویسکی مکالان که این بطری فروخته شده را در حین بازسازی بو کرده می‌گوید این بطری ویسکی حاوی عطری مانند کمپوت گیلاس سیاه در کنار خرما و همچنین بلوط عتیقه شیرین است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین می‌گوید: «شما همچنین می‌توانید عطر شکلات تلخ، دمنوش زنجبیل را هم در آن استشمام کنید. او برای من تجربه بسیار ویژه‌ای بود که توانستم این ویسکی بی‌نظیر را بو کنم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای «بشکه‌های ویسکی به ارزش میلیون‌ها دلار» در کشتی که ۱۷۰ سال پیش غرق شد

پایان «جنگ ویسکی» و ۴۹ سال اختلاف مرزی؛ کانادا همسایه زمینی اتحادیه اروپا شد

بزرگ‌ترین بطری ویسکی جهان به امید فروش ۲ میلیون دلاری حراج می‌شود