Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بزرگ‌ترین بطری ویسکی جهان به امید فروش ۲ میلیون دلاری حراج می‌شود

بطری‌‌های ویسکی مکالان
بطری‌‌های ویسکی مکالان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این بطری ویسکی که دی اینترپید (The Intrepid) نامگذاری شده، طی دو سال ساخته شده و در سپتامبر ۲۰۲۱ به طور رسمی به عنوان بزرگ‌ترین بطری ویسکی جهان در رکوردهای گینس ثبت شده است.

آگهی

بزرگ‌ترین بطری ویسکی جهان روز ۲۵ مه (۴ خرداد) بصورت برخط (آنلاین) به حراج گذاشته می‌شود.

این بطری ویسکی که دی اینترپید (The Intrepid) یا بی‌باک نامگذاری شده، طی دو سال ساخته شده و در سپتامبر ۲۰۲۱ به طور رسمی به عنوان بزرگ‌ترین بطری ویسکی جهان در رکوردهای گینس ثبت شده است. 

این بطری که بیش از ۱.۸ متر ارتفاع دارد، حاوی ۳۱۱ لیتر ویسکی مرغوب شرکت اسکاتلندی مکالان(Macallan) است که در سال ۱۹۸۹ یعنی حدود ۳۳ سال پیش تقطیر شده است. 

خانه حراج لیون اَند ترنبول(Lyon & Turnbull) که در ادینبورگ اسکاتلند مستقر است، ابراز امیدواری کرده که این بطری ویسکی با ثبت رقم ۲ میلیون دلار، رکورد گران‌ترین ویسکی جهان را بشکند.

 رکورد کنونی گران‌ترین ویسکی جهان با ۱.۹ میلیون دلار متعلق به یک بطری ویسکی تولید شده توسط شرکت مکالان در سال ۱۹۲۶ است که در سال ۲۰۱۹ ثبت شده است.

حراج کنندگان این بطری ویسکی اعلام کرده‌‌اند که ۲۵ درصد از هر مبلغی بیش از ۱.۶ میلیون دلار را که این بطری به فروش رود به خیریه ماری کوری که از افراد مبتلا به بیماری‌های لاعلاج حمایت می‌کند، اهدا خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد قیمت طراحی‌های میکل آنژ با فروش ۲۳ میلیون یورویی مرد برهنه شکسته شد

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد

بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی رویای زوج سالمند اسکاتلندی را در روزهای آخر زندگی محقق کرد