Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کهن‌ترین ویسکی جهان تا دو ماه دیگر در حراج آنلاین فروخته می‌شود

قدیمی‌ترین ویسکی جهان
قدیمی‌ترین ویسکی جهان Copyright Skinner auction
Copyright Skinner auction
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بطری حاوی قدیمی‌ترین ویسکی شناخته شده جهان در فاصله ۲۲ تا ۳۰ ژوئن آینده توسط حراجی اسکینر در معرض رقابت آنلاین خریداران از سراسر جهان قرار می‌گیرد.

آگهی

بطری حاوی قدیمی‌ترین ویسکی شناخته شده جهان در فاصله ۲۲ تا ۳۰ ژوئن آینده توسط حراجی اسکینر در معرض رقابت آنلاین خریداران از سراسر جهان قرار می‌گیرد.

مقام‌های حراجی اسکینر گفته‌اند که آزمایش‌های محققان دانشگاه جورجیا نشان داده که ویسکی داخل این بطری در فاصله سال‌های ۱۷۶۲ تا ۱۸۰۲ میلادی تولید شده است.

جوزف هایمن، کارشناس حراجی اسكینر اعلام کرده که این ویسکی که دهه ۱۸۶۰ در شهر لاگرانژ واقع در ایالت جورجیا از بشکه‌های بلوطی خارج و داخل بطری بسته‌بندی شده یکی از سه بطری از این ویسکی است که توسط جان پیرپونت مورگان، بانکدار آمریکایی، خریداری شده و دو بطری آن را اوایل دهه ۱۹۴۰ به فرانکلین روزولت، سی و دومین رئیس جمهوری ایالات متحده، هدیه داده است. آقای مورگان یک بطری دیگر را نیز به جیمز بیرنز، فرماندار کارولینای جنوبی داده بود و او هم این بطری را به دوست نزدیک خود، فرانسیس دریک هدیه داده ولی خانواده او برای برای سه نسل این بطری را نگاه داشته‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

حراجی اسکینر پیش‌بینی کرده که نرخ پایه پیشنهادی برای این بطری ویسکی بین ۲۰ تا ۴۰ هزار دلار باشد.

هر چند این بطری اولد اینگلدیو(Old Ingledew) عنوان قدیمی‌ترین ویسکی جهان را در اختیار دارد، بعید است که بتواند رکود ۱.۹ میلیون دلاری فروش شراب ۶۰ ساله مک‌کالان(Macallan) در سال ۲۰۱۹ را که در سال ۱۹۲۶ بطری شده بود، بشکند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الماس ۱۰۰ قیراطی ۱۴ میلیون و ۲۰۰هزار دلار فروش رفت

مجموعه‌ای از ۹ چهره دیجیتال نزدیک به ۱۷ میلیون دلار به فروش رفت

دانشمندان راز سردرد‌های پس از نوشیدن شراب را کشف کردند