Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجموعه‌ای از ۹ چهره دیجیتال نزدیک به ۱۷ میلیون دلار به فروش رفت

یکی از نمایشگاه‌های آثار «کریپتوپانکس»
یکی از نمایشگاه‌های آثار «کریپتوپانکس» Copyright NICOLAS ASFOURI / AFP
Copyright NICOLAS ASFOURI / AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رمز غیرقابل معاوضه طی شش ماه گذشته بازار آثار دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از علاقمندان به خرید آثار هنری اکنون به استفاده از رمز غیرقابل معاوضه که بر پایه فناوری زنجیره بلوکی (blockchain) استوار است اقبال زیادی نشان می‌دهند.

آگهی

مجموعه ای از ۹ چهره دیجیتالی که با اصالت آن با رمز غیرقابل معاوضه (ان اف تی) تضمین شده است روز سه شنبه در حراج کریستیز نزدیک به ۱۷ میلیون دلار به فروش رسید.

از فروش این چهره های رمزگذاری شده به عنوان نقطه عطفی برای فروش آثار هنری با استفاده از رمز غیرقابل معاوضه یاد شده است. چهره های دیجیتالی به فروش رفته بخشی از مجموعه «کریپتوپانکس» (Cryptopunks) هستند که در سال ۲۰۱۷ میلادی به وسیله شرکت نوپای «لاروا لبز» (Larva Labs) عرضه شدند. این شرکت از پیشگامان استفاده از رمزغیرقابل معاوضه است.

هر کدام از چهره های دیجیتالی «کریپتوپانکس» مجموعه ای از مشخصات منحصربه فرد خود را دارند و به این ترتیب علاوه بر چهره ای دیجیتالی یک شخصیت دیجیتالی نیز محسوب می شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رمز غیرقابل معاوضه (NFT) طی شش ماه گذشته بازار آثار دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از علاقمندان به خرید آثار هنری اکنون به استفاده از رمز غیرقابل معاوضه که بر پایه فناوری زنجیره بلوکی (blockchain) استوار است اقبال زیادی نشان می دهند.

فروش مجموعه ۹ چهره دیجیتالی روز سه شنبه در یکی از برنامه های حراج عمده کریستیز ثبت شده بود؛ رویدادی که تاکنون سابقه نداشته است. به این ترتیب این چهره های دیجیتالی در میان تابلوها و مجسمه های مطرح به حراج گذاشته شدند.

این مجموعه در حالی ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید که حراج کریستیز بالاترین قیمت برای آن را ۹ میلیون دلار تخمین زده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کهن‌ترین ویسکی جهان تا دو ماه دیگر در حراج آنلاین فروخته می‌شود

زوج کُره‌ای اثر هنری ۴۴۰ هزار دلاری را سهواً خراب کردند

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟