Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله به سایت‌های مرتبط با ایران در سوریه؛ آمریکا سرنگونی پهپاد خود توسط حوثی‌های یمن را تایید کرد

پهپاد ام کیو ۹ آمریکا
پهپاد ام کیو ۹ آمریکا Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل اعلام کرد که هدف نیروهای ارتش این کشور در عملیات روز چهارشنبه یافتن و از کار انداختن شبکه گسترده تونل‌های زیرزمینی شبه نظامیان حماس در نوار غزه است.

آگهی

شهر غزه، پایگاه اصلی حماس در سرزمین‌های فلسطینی، توسط نیروهای اسرائیل محاصره شده است. اسرائیل می‌گوید نیروهایش تا قلب این شهر پرجمعیت پیشروی کرده‌اند در حالی که حماس مدعی است که جنگجویانش خسارات سنگینی به نیروهای اسرائیلی وارد کرده‌اند.

حماس اعلام کرد که تانک‌های اسرائیلی با مقاومت شدید جنگجویانش که از شبکه تونل‌ها برای کمین استفاده می‌کنند، مواجه شده‌اند.

از زمان حمله موشکی حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر که ۱۴۰۰ قربانی گرفت که اکثرا غیرنظامی بودند، اسرائیل با هدف آنچه که «نابودی» حماس عنوان شده، شمال نوار غزه را هدف حملات هوایی و زمینی خود قرار داده که تا کنون بنا بر ادعای مقام‌های بهداشتی غزه بیش از ۱۰ هزار فلسطینی را به کام مرگ فرستاده است.

اسرائیل می‌گوید تا زمانی که حماس ۲۴۰ نفری را که در جریان حمله ۷ اکتبر گروگان گرفته آزاد نکند، با آتش‌بس موافقت نخواهد کرد. در مقابل، حماس هم می‌گوید، تا زمانی که غزه مورد حمله است، گروگان‌ها را آزاد و حملات خود را متوقف نخواهد کرد.

آخرین تحولات جنگ حماس و اسرائیل در روز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ خورشیدی برابر با ۸ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی را در این صفحه دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام دختر ربوده شده توسط حماس: به ما گفتند که «در غزه ازدواج خواهید کرد»

کشته شدن ۸ نظامی اسرائیلی در جنوب غزه؛ جنجال بر سر قانون معافیت از خدمت حریدی‌ها بالا می‌گیرد

گالانت فرانسه را به اتخاذ «سیاست‌های خصمانه» در قبال اسرائیل متهم کرد