حمله به سایت‌های مرتبط با ایران در سوریه؛ آمریکا سرنگونی پهپاد خود توسط حوثی‌های یمن را تایید کرد

پهپاد ام کیو ۹ آمریکا
پهپاد ام کیو ۹ آمریکا Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل اعلام کرد که هدف نیروهای ارتش این کشور در عملیات روز چهارشنبه یافتن و از کار انداختن شبکه گسترده تونل‌های زیرزمینی شبه نظامیان حماس در نوار غزه است.

آگهی

شهر غزه، پایگاه اصلی حماس در سرزمین‌های فلسطینی، توسط نیروهای اسرائیل محاصره شده است. اسرائیل می‌گوید نیروهایش تا قلب این شهر پرجمعیت پیشروی کرده‌اند در حالی که حماس مدعی است که جنگجویانش خسارات سنگینی به نیروهای اسرائیلی وارد کرده‌اند.

حماس اعلام کرد که تانک‌های اسرائیلی با مقاومت شدید جنگجویانش که از شبکه تونل‌ها برای کمین استفاده می‌کنند، مواجه شده‌اند.

از زمان حمله موشکی حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر که ۱۴۰۰ قربانی گرفت که اکثرا غیرنظامی بودند، اسرائیل با هدف آنچه که «نابودی» حماس عنوان شده، شمال نوار غزه را هدف حملات هوایی و زمینی خود قرار داده که تا کنون بنا بر ادعای مقام‌های بهداشتی غزه بیش از ۱۰ هزار فلسطینی را به کام مرگ فرستاده است.

اسرائیل می‌گوید تا زمانی که حماس ۲۴۰ نفری را که در جریان حمله ۷ اکتبر گروگان گرفته آزاد نکند، با آتش‌بس موافقت نخواهد کرد. در مقابل، حماس هم می‌گوید، تا زمانی که غزه مورد حمله است، گروگان‌ها را آزاد و حملات خود را متوقف نخواهد کرد.

آخرین تحولات جنگ حماس و اسرائیل در روز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ خورشیدی برابر با ۸ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی را در این صفحه دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کابینه جنگی اسرائیل برای حمله به رفح تا ماه رمضان ضرب‌الاجل صادر کرد

مرگ ۸ فلسطینی به علت نبود اکسیژن در دومین بیمارستان غزه؛ شمار آوارگان به ۱.۷ میلیون نفر رسید

نتانیاهو مذاکرات برای متارکه جنگ غزه را متوقف کرد و برگزاری انتخابات زودهنگام را نپذیرفت