Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نقش ستاره‌ داوود بر نمای چندین ساختمان در پاریس؛ دادستانی فرانسه تحقیقات را آغاز کرد

عکس تزينی از ستاره داوود روی یک دیوار
عکس تزينی از ستاره داوود روی یک دیوار Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانی پاریس روز سه‌شنبه اعلام کرد که در پی مشاهده چندین مورد برچسب ‌گذاری با نقش ستاره‌ داوود، نماد دین یهود و دولت اسرائیل، بر دیوار چند ساختمان در پایتخت فرانسه، تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است.

آگهی

خبرگزاری فرانسه با استناد به مشاهدات خبرنگار خود از محل در گزارشی یادآور شد که برچسب‌های ستاره‌های داوود با استفاده از شابلون آبی‌رنگ روی نمای چندین ساختمان در ناحیه چهاردهم شهر پاریس نقش بسته‌ است.

به گفته مسئولان دادستانی پاریس، تحقیقات در این خصوص با موضوع آسیب‌رسانی به اموال دیگران که به دلیل لحاظ کردن مسائل قومی‌، نژادی و یا مذهبی شدت مضاعفی پیدا کرده به پاسگاه پلیس محل وقوع تخلف محول شده است.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود آورده است که مجازات تعیین شده برای چنین جرمی حداکثر چهار سال حبس و ۳۰ هزار یورو جریمه نقدی است.

بنا به گفته مسئولان وزارت کشور فرانسه، از زمان حمله حماس به اسرائیل در روز ۷ اکتبر تاکنون ۲ هزار و پانصد مورد اقدام ضد یهودی در سراسر فرانسه گزارش شده است.

اریک دوپوند مورتی، وزیر دادگستری فرانسه روز یکشنبه از دستگیری و بازداشت بیش از ۴۰۰ نفر در این کشور به ظن دست داشتن در «اقدامات یهودی‌ستیزانه» خبر داد.

کارین پُتی، شهردار ناحیه چهاردهم پاریس نقش بستن برچسب‌های شابلونی ستاره داوود روی نمای برخی ساختمان‌های پایتخت را به عنوان «اقدام‌های یهودی‌ستیزانه و نژادپرستانه» محکوم کرد.

وی افزود: «این نشانه‌گذاری فرآیندهای دهه ۱۹۳۰ و جنگ جهانی دوم را به یاد می‌آورد که نابودی میلیون‌ها یهودی را به همراه داشت.»

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

رئیس انجمن دانشجویان یهودی فرانسه نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: «قصد ایجاد رعب و وحشت به وضوح در میان افرادی که دست به این کار زده‌اند، مشخص است.»

برچسب‌های شابلونی مشابهی همراه با دیوارنوشته‌هایی چون «از دریا تا اردن، فلسطین پیروز خواهد شد» اواخر هفته گذشته در برخی درگیر از مناطق مرکزی فرانسه و شهر‌های کوچک همجوار با پاریس مشاهده شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای یهودی‌ستیزی سیاستمدار آلمانی در نوجوانی؛ فرماندار ایالت بایرن زیر بار عزل معاونش نرفت

مبارزه با یهودی‌ستیزی در ایتالیا؛ بازیکنان فوتبال دیگر حق پوشیدن پیراهن شماره ۸۸ را ندارند

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند