Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پرواز اضافی برای کشتی‌گیران سومو؛ ورزشکاران ژاپنی، وزن هواپیما را زیادی سنگین کردند

کشتی سومو ژاپن
کشتی سومو ژاپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزن زیاد کشتی‌گیران سومو ژاپنی باعث شد تا یک شرکت هواپیمایی این کشور یک پرواز اضافی برای انتقال این ورزشکاران در نظر بگیرد.

آگهی

خطوط هوایی ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرده که به دلیل اینکه دو پرواز این شرکت در معرض خطر وزن بیش از اندازه استاندارد قرار داشته مجبور شده یک پرواز جدید اضافه کند، البته بار زیاد این پروازها، چمدان‌های مسافران نبوده بلکه خود افرادی که در این هواپیما حاضر بودند وزن هواپیما را بسیار سنگین کردند. 

ماجرا به حضور ورزشکاران کشتی سومو ژاپنی در این پروازها مربوط می‌شود؛ جایی که قرار بود پروازهای بوئينگ ۷۳۷ این شرکت هواپیمایی ورزشکاران را از فرودگاه توکیو به اوزاکا، جایی که مسابقات ورزشی این رشته برگزار می‌شود برسانند. 

به گزارش روزنامه یومیوری ژاپن، اما نگرانی در مورد وزن این ورزشکاران باعث تخصیص یک پرواز اضافه در این مسیر شد چرا که این کشتی‌گیران به طور متوسط ۱۲۰ کیلوگرم وزن دارند. این در حالیست که به صورت کلی میانگین وزن ۷۰ کیلوگرم برای هر مسافر در نظر گرفته می‌شود. 

در نتیجه شرکت هواپیمایی ژاپن تصمیم گرفت با یک پرواز ویژه بخشی از این کشتی‌گیران را به محل برگزاری مسابقات برساند. پس از پایان مسابقات هم، یک هواپیمای اضافی این کشتی‌گیران را از اوزاکا به توکیو برگرداند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برای کشتی سومو هیچ حداقل وزنی وجود ندارد و عموما این ورزشکاران وزن‌های بالای صد کیلوگرم دارند. اوروا، یکی از کشتی گیران سومو روسی‌الاصل که در سال ۲۰۱۸ از این رشته ورزشی بازنشسته شد سنگین‌وزن‌ترین سومو کار این رشته ورزشی در تمام دوران است که در اوج وزنش حتی به ۲۹۲ کیلوگرم هم رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پس از ۴ سال بار دیگر مسابقه «کودک گریان سومو» در ژاپن برگزار شد

ترامپ و آبه در مسابقه کشتی سومو؛ نخست وزیر ژاپن جام سنگین را به برنده اهداء کرد

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند