Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله با چاقو در دبیرستانی در فرانسه؛ جوان «چچنی» یک معلم را کشت

پلیس فرانسه
پلیس فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فرانسه جمعه ۱۳ اکتبر اعلام کرد که در حمله یک مهاجم با چاقو به دبیرستانی در شهر «آراس»، واقع در شمال فرانسه یک معلم کشته و دو نفر به شدت زخمی شدند.

آگهی

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه در حساب کاربری خود در صفحه ایکس (توئیتر) با تأیید این خبر، نوشت که این حمله در دبیرستان «گامبتا» در شهر آراس در استان پا‌دو‌کاله فرانسه رخ داده است. به گفته وزیر کشور فرانسه، فرد مهاجم توسط پلیس دستگیر شده است.

پلیس محلی اعلام کرد که مهاجم صبح روز جمعه به دبیرستان گامبتا که در مرکز شهر آراس واقع شده، حمله کرده است. شهر ۴۱ هزار نفری آراس در نزدیکی شهر لیل قرار دارد.

به گفته مقام‌های محلی، هیچ دانش‌آموزی در جریان این حمله آسیب ندیده است اما یک نگهبان و یک معلم پس از ضربات متعدد چاقو به شدت زخمی شده‌اند.

رسانه‌های محلی هم خبر دادند که دانش‌آموزان و کادر دبیرستان پس از این حمله در داخل ساختمان ماندند.

در پی این حمله که با سلاح سرد رخ داده است، کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه به شهر آراس خواهد رفت. مجلس ملی فرانسه هم در همبستگی با قربانیان این حمله، فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورد.

در حال حاضر جزئیات زیادی از انگیزه فرد حمله‌کننده با چاقو به دبیرستان گامبتا اعلام نشده اما خبرگزاری فرانسه در گزارشی خبر داد که این فرد هنگام حمله، فریاد «الله اکبر» سر داده است.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

به گفته برخی منابع خبری، اصالت فرد حمله‌کننده با چاقو به دبیرستان گامبتا، «چچنی» بوده و نامش به دلیل «افراط‌گرایی» در فهرست افراد تحت نظر پلس فرانسه بوده است.

سه سال پیش از این هم یک معلم ۴۷ ساله به نام «ساموئل پتی» به دست یک پناهنده ۱۸ ساله چچنی‌تبار در شهری نزدیک به پاریس کشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو به کودکان در دوبلین ایرلند ۵ زخمی برجای گذاشت

رهبر چچن پسر ۱۵ ساله خود را به عنوان یک «مقام برجسته» در نیروهای امنیتی منصوب کرد

دردسرهای اقتصادی افزایش هشدارهای امنیتی در فرانسه برای دولت