Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترکیه قطعنامه «عوام‌فریبانه و اسلام‌هراسانه» پارلمان اروپا درباره قره‌ باغ را محکوم کرد

سرباز آذربایجان در قره‌باغ کوهستانی
سرباز آذربایجان در قره‌باغ کوهستانی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترکیه قطعنامه پارلمان اروپا درباره قره‌ باغ کوهستانی را محکوم و آن را «عوام‌فریبانه، نژادپرستانه و اسلام‌هراسانه» خواند.

آگهی

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه در قطعنامه‌ای ضمن محکوم کردن «پاکسازی قومی» در منطقه قره‌ باغ کوهستانی در پی «عملیات تهاجمی جمهوری آذربایجان»، خواستار وضع تحریم‌های «هدفمند» علیه باکو شده بود.

در واکنش به اقدام نمایندگان پارلمان اروپا، وزارت خارجه ترکیه صدور بیانیه‌ای این قطعنامه را که «مبتنی بر لفاظی‌های گروهی از نمایندگان عوام‌فریب پارلمان اروپا که ترکیه را بر اساس اتهامات بی‌اساس هدف قرار می‌دهند»، محکوم کرد.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود تأکید کرده است که «عوام‌فریبی، نژادپرستی و اسلام‌هراسی به شدت در سیاست‌های اروپا در حال افزایش است، همانطور که ترکیب فعلی پارلمان اروپا به طور چشمگیری نشان‌دهنده این وضعیت است.»

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

آنکارا در بیانیه خود با توصیف قطعنامه پارلمان اروپا به یک متن «غیرمسئولانه»، نوشت که «ترکیه برای برقراری صلح پایدار، ثبات و رفاه در قفقاز جنوبی تلاش‌های بسیاری انجام می‌دهد و به موازات دنبال کردن روند عادی‌سازی روابط با ارمنستان، با بسیج همه امکانات خود به روند صلح بین ایروان و باکو نیز کمک می‌کند.»

باکو و آنکارا از شرکت در نشست سران اتحادیه اروپا در اسپانیا در روز پنج‌شنبه خودداری کردند تا مخالفت خود را با ‌حمایت‌های اروپا از ارمنستان نشان دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله هوایی ترکیه به شمال سوریه؛ هفتاد نفر کشته و مجروح شدند

نقش تسلیحات اسرائيل در پیروزی آسان آذربایجان در جنگ قره‌باغ

گفتگوی اختصاص با رئیس شورای اروپا؛ «روسیه با بی‌تفاوتی در بحران قره‌باغ به ارمنی‌ها خیانت کرد»