Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

با طلاهای کشتی، ایران به رده دهم بازی‌های آسیایی هانژو رسید؛ عموزاد و گنج‌زاده هم طلا می‌گیرند؟

میرزازاده توانست در کشتی فرنگی به مدال طلا دست یابد
میرزازاده توانست در کشتی فرنگی به مدال طلا دست یابد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاروان ورزشی ایران با کسب دو مدال طلای دیگر توانست خود را به جمع ۱۰ کشور برتر این رقابت‌ها در جدول مدالی برساند.

آگهی

با آغاز رقابت‌های کشتی، امیدهای ایران برای کسب مدال‌های رنگارنگ افزایش یافته و بسیاری انتظار دارند که این رشته ورزشی، رتبه ایران در جدول مجموع مدال‌ها را بهبود بخشد. 

در رقابت‌های کشتی فرنگی پنجشنبه امین میرزازاده  و محمدهادی ساروی موفق شدند در اوزان سنگین کشتی فرنگی با شکست دادن رقبای خود به مدال طلا دست یابند. ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم، در دیدار پایانی توانست پی مینگ لی از چین را با نتیجه قاطع ۵-۱ شکست دهد و بار دیگر به عنوان قهرمانی دست یابد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم هم امین میرزاده در دیدار پایانی مقابل لینگ ژی منگ از چین قرار گرفت و با نتیجه ۱-۱ و به دلیل کسب امتیاز آخر موفق شد به مدال طلا دست یابد.

در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد هم رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم موفق شد با قاطعیت رقبای خود را از پیش رو بردارد و به دیدار پایانی راه یابد. عموزاد جوان در مرحله نیمه‌نهایی توانست با نتیجه ۸-۱ حریفی از هند را شکست دهد و راهی فینال شود. عموزاد از ساعت ۱۴ به وقت تهران در دیدار پایانی برای کسب مدال طلا روی تشک خواهد رفت. 

در رشته کاراته هم سجاد گنج‌زاده در وزن +۸۴ کیلوگرم توانسته با شکست حریفان خود به دیدار پایانی راه یابد. گنج‌زاده که در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ موفق شده بود به مدال طلا دست یابد، یکی از امیدهای کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو به شمار می‌رود. 

اما در رشته‌های تیمی، تیم ملی کبدی زنان ایران در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۳۵ بر ۲۴ مقابل تایوان شکست خورد و از راه‌یابی به دیدار پایانی باز ماند. با این نتیجه تیم زنان کبدی ایران به مدال برنز دست پیدا کرد. تیم مردان کبدی ایران هم روز جمعه در مرحله نیمه‌نهایی مقابل تایوان قرار می‌گیرد تا تکلیف فینالیست بخش مردان این رشته ورزشی هم مشخص شود. 

تیم واترپولوی مردان ایران هم که تا کنون عملکردی فراتر از انتظارات کسب کرده در مرحله نیمه‌نهایی باید به دیدار ژاپن برود. شناگران ایرانی در صورت پیروزی در این مسابقه به فینال راه خواهند یافت. 

در رقابت‌های شطرنج تیمی هم، شطرنج‌بازان ایرانی با شکست مغولستان یک گام دیگر خود را به مدال طلای تیمی نزدیک کردند. ایران در جدول مجموع امتیازی شطرنج در حال حاضر در صدر قرار دارد و تنها دو بازی دیگر با قطعی کردن مدال طلای خود فاصله دارد. 

در مسابقات انفرادی پرش با اسب هم سه نماینده ایران نغمه خانجانی، امید غریبی و مسعود مکاری‌نژاد در دور اول مرحله نهایی انفرادی شرکت کردند که در پایان، خانجانی و غریبی راهی مرحله فینال شدند.

در رشته قایقرانی اسلالوم هم رکسانا رازقیان موفق شد در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات آب‌های خروشان با ثبت رکورد ۱۳۳.۸۶ به فینال این رقابت‌ها راه یابد. این قایقران ایرانی پیش‌تر از امید خود برای کسب مدال در این بازی‌ها سخن گفته بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در حال حاضر در جدول مجموع مدال‌ها، کاروان ورزشی ایران با کسب ۷ طلا، ۱۷ نقره و ۱۸ برنز در رده دهم ایستاده‌ است. با توجه به فشردگی جدول، ورزشکاران ایرانی با کسب دو مدال طلای دیگر در صورتی که کشورهای رقیب به مدال طلای دیگری دست نیابند، می‌توانند در جدول مجموع تا رده هفتم هم صعود کنند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازی‌های آسیایی هانگژو؛ مجموع مدال‌های ایران به ۳ طلا، ۹ نقره و ۱۰ برنز رسید

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

تیم مردانه افغانستان در بازی‌های آسیایی هانگژو؛ زنان در تبعید جداگانه شرکت کردند