اروپا با ۲ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک از صرف منابع فسیلی در تولید برق بی‌نیاز می‌شود

تولید انرژی خورشیدی در اسپانیا
تولید انرژی خورشیدی در اسپانیا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مطالعه‌ای جدید نشان داد که اروپا تا سال ۲۰۴۰ با سرمایه‌گذاری ۲ تریلیون یورویی در بخش انرژی خورشیدی، بادی و سایر منابع تجدیدپذیر، می‌تواند نیاز خود را به سوخت‌های فسیلی به صفر برساند و در زمینه تامین برق پاک مستقل شود.

آگهی

موسسه تحقیقات تأثیرات آب و هواییِ پوتسدام که این مطالعه را انجام داده، نتیجه‌گیری کرده که اروپا برای خودکفایی در تامین انرژی خود از محل منابع تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰ به سرمایه‌گذاری سالانه ۱۴۰ میلیارد یورویی و در دهه بعد از آن به سالانه ۱۰۰ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد. 

این موسسه آلمانی تاکید کرده که اگر این رقم در زمینه توسعه تولید انرژی بادی، خورشیدی، هیدروژنی و زمین گرمایی صرف شود، تمامی انرژی برق مورد نیاز اروپا در سال ۲۰۳۰ از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تولید خواهد شد.

این مطالعه تاکید کرده که تبدیل کل سیستم انرژی مصرفی اروپا به انرژی‌های تجدیدپذیر، از جمله در بخش‌های گرمایشی که انرژی مورد نیاز آن در حال حاضر با اتکا به مصرف نفت یا گاز تامین می‌شود، یک دهه دیگر زمان نیاز خواهد داشت.

قانون‌گذاران اروپایی ماه گذشته موافقت نهایی خود را با تعیین اهداف الزام‌آور قانونی برای گسترش سریع‌تر تولید و مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در این دهه اعلام کردند.

بر پایه این قانون، سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در سبد انرژی‌های مورد مصرف اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۳۰ باید به ۴۲.۵ درصد برسد؛ هدفی که پیشتر ۳۲ درصد تعیین شده بود.

به ایکس یورونیوز فارسی بپیوندید 

مطالعه موسسه آلمانی به سفارش و با تامین مالی Aquila Capital که یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر اروپا است، انجام شده تا خواستار تصویب سریع‌تر پروژه‌های تعریف شده در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر توسط دولت‌های اروپایی شود. 

این شرکت سرمایه‌گذاری معتقد است که تحقق هدف ۲۰۳۰ تنها با افزایش سالانه عرضه ۲۰ درصدی انرژی‌های تجدیدپذیر ممکن خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سهم تجدیدپذیرها در انرژی مصرفی اتحادیه اروپا به ۲۳ درصد رسید؛ سوئد با سهم ۶۶ درصدی پیشتاز است

مراکز مالی برتر جهان؛ کدام شهرهای اروپا برای راه‌اندازی کسب و کار بهترند؟

پهپادهای ایرانی چگونه مسیر انتقال نفت به اروپا را تهدید می‌کنند؟