Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روسیه از سرنگونی۳۱ پهپاد اوکراینی خبر داد؛ پنتاگون نسبت به تبعات کاهش حمایت مالی از کی‌یف هشدار داد

کمک‌های نظامی آمریکا برای اوکراین
کمک‌های نظامی آمریکا برای اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنتاگون ضمن هشدار در خصوص کاهش احتمالی بودجه حمایت از اوکراین از کنگره خواست ملاحظات لازم در این خصوص را در نظر بگیرد.

آگهی

سابرینا سینگ، معاون مطبوعاتی پنتاگون روز سه‌شنبه با اشاره به اینکه در حال حاضر همچنان بودجه کافی برای ادامه حمایت از اوکراین وجود دارد هشدار داد با اقدام کنگره ممکن است این بودجه به پایان برسد. 

این مقام وزارت دفاع آمریکا همچنین در ادامه افزود: «ما به کمک کنگره نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم هیچ اختلالی در پشتیبانی ما از اوکراین ایجاد نخواهد شد. درست است که در حال حاضر ذخایر کافی برای حمایت از اوکراین وجود دارد اما ممکن است این روند در صورت تصمیمات کنگره با مشکل رو به رو شود.»

او همچنین با اشاره به صحبت‌های لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در خصوص لزوم استمرار کمک‌های واشنگتن به اوکراین از کنگره خواست به «تعهد آمریکا برای ارائه کمک‌های ضروری و فوری به مردم اوکراین» عمل کند. 

خانم سینگ همچنین در ادامه گفت: «مشخص نیست که ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار باقیمانده از بودجه تخصیص داده شده پیشین به اوکراین تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. این به درخواست اوکراین بستگی دارد که چه مواردی را بخواهد. ما می‌دانیم که آنها اولویت‌هایی چون دفاع هوایی و توپخانه و تجهیزات پاکسازی مین دارند. بنابرین تمرکز ما روی این مسائل خواهد بود.» 

اوکراین دارایی‌های شرکت روسی را مصادره کرد

سرویس امنیت اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور نزدیک به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از دارایی‌های شرکت نظامی روستورتول متعلق به دولت روسیه را توقیف کرده است. قطعات هلیکوپترهای جنگی نیز در این فهرست دیده می‌شود. 

دولت اوکراین در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر کرده نوشته است: «این پرونده به دسته‌ای از اجزای کنترل هلیکوپترهای جنگی مربوط می‌شود که یکی از کارخانه‌های لوویف بر اساس قرارداد سال ۲۰۱۱ برای شرکت روستورتول ساخته است. با توجه به اینکه شرکت روستورتول یکی از مجموعه‌های کلیدی مجموعه صنعتی نظامی روسیه است، ما تصمیم گرفتیم این قطعات را مصادره کنیم.»

کارخانه اوکراینی در شهر لویو قرار بود این قطعات را در سال ۲۰۱۴ به طرف روسی تحویل دهد اما سرویس امنیت اوکراین انجام این معامله را مسدود کرد و به این شرکت اجازه نداد قطعات هلیکوپتر را به طرف روسی تحویل دهد. این تصمیم دولت اوکراین پس از حمله روسیه به شبه جزیره کریمه و اشغال آن صورت گرفت. 

قرار است پس از مصادره این قطعات، محصولات تولید شده به نیروهای مسلح اوکراین تحویل داده شود. 

روسیه از سر نگونی پهپادهای اوکراینی خبر داد

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد، این کشور ۳۱ پهپاد پرتاب شده توسط اوکراین را در شبانه‌روز گذشته بر فراز مناطق  بلگورود، بریانسک و کورسک در مرز اوکراین سرنگون کرده است. هنوز اخباری در خصوص تلفات و خسارات احتمالی این حملات در دست نیست. 

در همین حال الکساندر بوگوماز فرماندار بریانسک در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که نیروهای اوکراینی به طور جداگانه به چندین روستا در این منطقه در جنوب روسیه به صورت خوشه‌ای شلیک کرده‌اند. او افزود که این حملات تلفاتی جانی نداشته اما به چندین خانه آسیب وارد آمده است. 

اوکراین از ایالات متحده مهمات خوشه‌ای دریافت کرده اما متعهد شده که از آنها فقط برای از بین بردن تمرکز سربازان دشمن استفاده کند.

مقامات روسیه در بریانسک و سایر مناطق هم مرز با اوکراین بارها نیروهای مسلح اوکراین را به گلوله باران بی رویه متهم کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استفاده از مهمات خوشه‌ای در بیش از ۱۰۰ کشور ممنوع است. این مهمات معمولا تعداد زیادی بمب کوچکتر را آزاد می‌کنند که می‌تواند به طور بی رویه در یک منطقه پخش و تلفات به بار بیاورد. ضمن اینکه آنهایی که منفجر نمی‌شوند می‌توانند برای چندین دهه خطر ایجاد کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین: حملات موشکی و پهپادی گسترده روسیه بیش از ۱۰۰ کشته و مجروح به جا گذاشت

حمله موشکی روسیه به شرق اوکراین ۵۱ کشته به جا گذاشت

اوربان: اتحادیه اروپا پیش از آغاز مذاکرات عضویت اوکراین باید به «سوال‌های دشواری» پاسخ دهد