Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

فرانسه با اوج‌گیری دوباره کرونا برنامه واکسیناسیون عمومی را آغاز کرد

واکسیناسیون
واکسیناسیون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه با شیوع دوباره کرونا در این کشور، برنامه واکسیناسیون عمومی علیه این بیماری را از روز دوشنبه آغاز کرد.

آگهی

اورلین روسو، وزیر بهداشت فرانسه در اواسط ماه سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی در توجیه تصمیم دولت این کشور برای سرعت بخشیدن به برنامه جدید واکسیناسیون عمومی علیه کرونا گفت: «ویروس در حال پخش شدن است. هر یک از ما می‌توانیم مواردی را در اطراف خودمان ببینیم. همه‌گیری اینجاست.»

قرار است واکسیناسیون کرونا همزمان با واکسیناسیون آنفولانزا از ۱۷ اکتبر آغاز شود. گزارش‌ها از شیوع دوباره ویروس کرونا در فرانسه پس از آغاز سال تحصیلی جدید در این کشور حکایت دارند.

در ماه سپتامبر، کمیته ملی نظارت و پیش‌بینی خطرات بهداشتی فرانسه به شهروندان این کشور توصیه کرد که «در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن تقویت‌کننده ضد کرونا اقدام کنند.»

برنامه جدید واکسیناسیون عمومی فرانسه افراد بالای ۶۵ سال، افراد ضعیف با بیماری‌های مزمن، زنان باردار و کارمندان مراکز درمانی را هدف گرفته است.

همچنین واکسیناسیون افرادی که مایل به دریافت دوز تقویتی باشند، رایگان خواهد بود، مشروط بر اینکه دست‌کم شش ماه از آخرین تزریق واکسن کرونای آن‌ها یا ابتلا به این بیماری گذشته باشد.

اتین سیمون لوریر، ویروس‌شناس و رئیس مرکز عفونت‌های تنفسی در انستیتو پاستور با استقبال از برنامه جدید فرانسه برای واکسیناسیون عمومی، این کارزار را برای جلوگیری از اشباع بیش از حد بیمارستان‌ها مفید دانست.

الویت با واکسن‌های «آران‌ای» است

در کارزار جدید، واکسن‌های «آران‌ای» پیام‌رسان که ضد سویه فرعی اومیکرون هستند، به‌عنوان واکسن‌های تقویت‌کننده توصیه شده‌اند، زیرا باید در برابر سویه‌های مختلفی که در حال حاضر در گردش هستند، مؤثرتر باشند. این توصیه صرف نظر از واکسنی است که پیشتر تزریق شده است.

سیمون لوریر گفت: «واکسن‌های به‌روز شده باید امکان هدف‌گیری بهتر سویه‌هایی را که امروز در حال گردش هستند، فراهم کنند.»

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌زمان با واکسیناسیون عمومی، مقام‌های بهداشتی همچنان بر رعایت اقدام‌های بازدارنده مانند استفاده از ماسک و بهداشت دست‌ها تأکید دارند. 

به نظر می‌رسد این توصیه پس از گذشت سه سال و نیم از شروع همه‌گیری کرونا کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد

شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه بسیار جهش یافته ویروس کرونا در کانادا

شیوع گسترده سویه «اریس»؛ واکسن جدید مدرنا در برابر نوع تازه ویروس کرونا «موثر» است