Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

معمای ساندویچ‌هایی که هرروز در جاده‌ای در آلمان دور انداخته می‌شوند چیست؟ همه به دنبال راننده ناشناس

در شش ماه گذشته مدام ساندویچ‌هایی در جاده‌ای بین دو روستا در آلمان پیدا می‌شود
در شش ماه گذشته مدام ساندویچ‌هایی در جاده‌ای بین دو روستا در آلمان پیدا می‌شود Copyright Euronews
Copyright Euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در شش ماه گذشته یک حادثه عجیب در بزرگراه «ب ۱۸۴»، در نزدیکی شهر ماگدبورگ آلمان مدام تکرار شده است. یکسری ساندویچ‌های رها شده که آلمانی به آن «باتربروت» می‌گویند، در کنار جاده‌ دیده می‌شود که به نظر می‌رسد توسط یک راننده ناشناس به بیرون ماشین پرتاب شده‌اند.

آگهی

برای شاهدان این ماجرا شکی نیست که پرتاب کردن این ساندویچ‌ها کار یک نفر است. ساندویچ‌ها همیشه بین روستاهای کونیگزبورن و هیروثسبرگ پیدا می‌شود و همیشه در فویل پیچیده شده است. البته بعضی مواقع محتویات ساندویچ‌ها فرق می‌کند. 

رسانه‌های محلی می‌گویند که گاهی ساندویچ‌ها با پنیر پر شده و گاهی با سالامی یا سوسیس. گاهی اوقات آنها دست نخورده هستند و گاهی اوقات گاز زده شده‌اند. حتی گاهی اوقات ساندویچ‌ها دست نخورده در باغ‌های شخصی مردم پیدا می‌شود. 

از آنجایی که به نظر می‌رسد ساندویچ‌ها قبل از ساعت ۶ صبح پرتاب می‌شوند احتمالا کسی که این کار را می‌کند در مسیر رفتن به محل کارش است. هولگر بکر، رییس ۵۹ ساله باشگاه فوتبال هیروثسبرگ می‌گویند که ساندویچ‌ها دور ریخته شده اغلب در زمین‌های او فرود می‌آید و داوطلبان باید آنها را تمیز کنند. او گفت: «ما در اینجا همه کارها را به صورت داوطلبانه انجام می‌دهیم. این برای ما بسیار آزاردهنده است.»

در حالی که برخی از ساکنان محلی به وضوح از ریختن این زباله‌ها ناراحت هستند اما معمای اینکه چه کسی مدام این کار تکرار می‌کند هم برای آنها جذاب شده است. 

انکه پرجت، روانشناس می‌گوید که ممکن است راننده‌، ساندویچ را از شخص دیگری یا از یکی از عزیزانش می‌گیرد و چون دوست ندارد، آن را دور می‌اندازد. شاید راننده نمی‌تواند به طرف مقابلش بگوید که این ساندویچ‌ها را دوست ندارد و حالا باید با عواقب این سوتفاهم زندگی کند. 

اما ساکنان روستای کنیگوزبورن خیلی با این حرف موافق نیستند و می‌گویند اگر او نمی‌خواهد، چرا به طرف اجازه می‌دهد برایش ساندویچ درست کند؟

در نهایت دلیلش هرچه باشد، مردم محلی از پرتاب هرروزه این ساندویچ‌ها عصبانی هستند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پرتاب زباله از ماشین در حال حرکت در واقع در ایالت زاکسن-آنهالت آلمان جرم است. این بدان معناست که در صورت پیدا شدن این راننده ناشناس، نه تنها او باید با خشم ساکنان محلی رو به رو شود، بلکه باید جریمه‌ای تا سقف ۴۰۰ یورو هم پرداخت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در کدام شهرهای آلمان می‌شود با تحویل گواهینامه رانندگی بلیت رایگان حمل و نقل عمومی دریافت کرد؟

چرا کشاورزان آلمانی دست به اعتراضات گسترده زده‌اند؟

اکتشافات میکروبی اخیر چگونه دید ما را نسبت به حیات روی زمین تغییر داده است؟