Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرانسه از بازداشت یک نوجوان در کلاس درس به دلیل تهدید یک دانش‌آموز تراجنسیتی‌ دفاع کرد

گابریل اتل، وزیر آموزش و پرورش فرانسه
گابریل اتل، وزیر آموزش و پرورش فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از بازداشت یک پسر نوجوان در کلاس درس به دلیل تهدید همکلاسی تراجنسیتی‌اش دفاع کرد.

آگهی

این اقدام نادر با وجود تأکید عمومی بر ضرورت مقابله با پدیده آزار و اذیت دگرباشان جنسی، اما خشم بسیاری از دانش‌آموزان و والدین آن‌ها را برانگیخت.

این پسر ۱۴ ساله روز دوشنبه در میانه کلاس درس در مدرسه‌ای در شهر «آلفورویل» واقع در حومه پاریس دستبند زده و بازداشت شد.

اولیویه وران، سخنگوی دولت فرانسه گفت که این بازداشت در راستای «سیاست‌های ضد رفتار توهین‌آمیز» انجام شده و هدف آن، ارسال «پیام بسیار محکم» به دانش‌آموزان قلدر است.

او گفت: «ما اینگونه به طاعون آزار و اذیت پایان می‌دهیم، همچنین اینگونه از فرزندانمان محافظت می‌کنیم.»

یک منبع پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت که تصمیم برای بازداشت این پسر نوجوان بر اساس «ماهیت تهدیدهای بسیار جدی که نیاز به بازداشت فوری دارند»، گرفته شده است.

نوجوان بازداشت شده پیش‌تر یک نوجوان تراجنسیتی که در مدرسه‌ای دیگر مشغول به تحصیل بود را با جملاتی مانند «من از نوع شما متنفرم... برو بمیر، برو خودت را بکش»، هدف آزار و اذیت قرار داده بود.

دانش‌آموزان و والدین آن‌ها که از بازداشت این نوجوان شوکه شده بودند، می‌پرسیدند چرا این بازداشت پس از پایان ساعت کاری مدرسه انجام نشده است.

یکی از دانش‌آموزان ۱۴ ساله که شاهد این بازداشت بوده است به خبرگزاری فرانسه گفت که «مدیر مدرسه در زد و به ما گفت که بازداشتی در جریان است. سپس مأموران وارد شدند و بازوهای او را گرفتند و دستبند زدند.» او در ادامه گفت: «من فکر می‌کردم که ورود پلیس به کلاس درس غیرممکن است.»

دیدیه ژرژ، عضو اتحادیه آموزش و پرورش گفت که باوجود رعایت مقررات برای این بازداشت، اما «عقل سلیم حکم می‌کند که چنین دستگیری‌هایی در کلاس درس انجام نشود، حتی اگر کاملاً موجه باشد.»

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

این بازداشت چند روز پس از آن رخ داد که مشخص شد مسئولان آموزش و پروش نامه‌ای تهدیدآمیز به والدین پسری ارسال کرده‌اند که مدت‌ها از آزار و اذیت همکلاسی‌های فرزندشان شکایت کرده بودند. آن‌ها در نامه خود خطاب به والدین این نوجوان تراجنسیتی، نوشته بودند که اظهارات آن‌ها درباره قلدری در برابر فرزندشان «قابل قبول نیست» و در ادامه آن‌ها را تشویق کرده‌ بودند که نگرشی «سازنده» درپیش گیرند.

این پسر ۱۵ ساله که نیکلا نام داشت، بعداً در ۵ سپتامبر، یک روز پس از پایان تعطیلات تابستانی و بازگشایی مدرسه‌ها در حومه پاریس خودکشی کرد.

گابریل اتل، وزیر آموزش و پرورش فرانسه با «شرم‌آور» دانستن این نامه، وعده «یک زنگ بیدارباش» در مورد خطرات قلدری را داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امتناع پزشک فرانسوی از معاینه زن تراجنسیتی؛ «فقط زنان واقعی را معاینه می‌کنم»

زنان تراجنسیتی بنا به دستور فدراسیون بین‌المللی شطرنج از شرکت در مسابقات زنان منع شدند

شوک در فرانسه به‌دلیل خودکشی پسر ۱۳ ساله‌ای که هدف «همجنسگرا ستیزان» قرار گرفته بود