فراتر از تولید ناخالص داخلی دانمارک؛ با ارزش‌ترین شرکت اروپایی کدام است؟

مقر «نوو نوردیسک» در نیوجرسی آمریکا
مقر «نوو نوردیسک» در نیوجرسی آمریکا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت دانمارکی «نوو نوردیسک» (Novo Nordisk) به دو سال و نیم سلطه کمپانی «ال و ام هاش» (LVMH) به عنوان باارزش‌ترین شرکت اروپایی پایان داد.

آگهی

نام این شرکت داروسازی طی ماه‌های گذشته در پی عرضه داروی «وی‌گووی» برای مقابله چاقی مفرط بر سر زبان‌ها افتاده بود. ارزش سهام «نوو نوردیسک» روز سه‌شنبه از ارزش شرکت فرانسوی «ال و ام هاش» (لویی ویتون موئه هنسی) که در عرصه تولید کالاهای لوکس فعالیت می‌کند فراتر رفت. 

ارزش هر سهم «نوو نوردیسک» به حدود ۱۹۰ دلار آمریکا رسید که به معنای تبدیل آن به یک شرکت ۴۲۸ میلیارد دلاری است. 

این شرکت داروسازی پیش از این روز جمعه گذشته نیز برای مدت کوتاهی جای «ال و ام هاش» را به عنوان باارزش‌ترین کمپانی جهان گرفته بود. «نوو نوردیسک» با ارزش ۴۲۸ میلیارد دلاری خود اکنون به ارزشی بالاتر از تولید ناخالص داخلی سالانه دانمارک دست یافته است.  

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت دانمارکی «نوو نوردیسک» علاوه بر داروی «وی‌گووی» برای عرضه داروی «اوزمپیک» نیز شناخته می‌شود. این دارو برای بیماران دیابتی تجویز می‌شود. عرضه این داروها درآمد «نوو نوردیسک» و ارزش سهام آن را به طور چشمگیری افزایش داد.

«نوو نوردیسک» قرار است روز دوشنبه عرضه «وی‌گووی» را در بریتانیا آغاز کند. این در حالی است که پیش از این گزارش‌هایی مبنی بر عرضه محدود «وی‌گووی» به دلیل استقبال گسترده از آن منتشر شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معضلی به نام چاقی؛ آیا درمان معجزه‌ آسایی وجود دارد؟

نتایج یک تحقیق: یک داروی دیابت منجر به کاهش وزن قابل توجه در افراد مبتلا به چاقی مفرط شد

نتیجه تحقیق دانشمندان: یک داروی دیابت به درمان چاقی مفرط کمک می‌کند