تیراندازی نژادپرستانه در فلوریدا؛ جوان سفیدپوست ۳ فرد سیاه‌پوست را کشت

تیراندازی در جسون ویل فلوریدا
تیراندازی در جسون ویل فلوریدا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مرد سفیدپوست در فلوریدای آمریکا با تیراندازی در یک فروشگاه سه سیاه‌پوست را کشت و در نهایت هم به زندگی خود پایان داد.

آگهی

این عملیات تکان دهنده که روز شنبه در یک فروشگاه «دلار جنارل» در شهر جکسون ویل فلوریدار رخ داد، از سوی مقام‌های محلی جنایتی با انگیزه نژادی توصیف شد. پلیس قاتل را جوانی بیست و چند ساله با انگیزه‌های نژادی معرفی کرده است. نام این جوان تیرانداز فاش نشده است. 

واترز، کلانتر جکسون ویل در یک مصاحبه مطبوعاتی در خصوص ابعاد و جزئیات این جنایت گفت: «قاتل یک مرد سفیدپوست بوده که به تنهایی این عملیات را انجام داده و بیانیه‌ای هم از خود به جا گذاشته که در آن بر نژادپرستی خود تاکید و اضافه کرده که از سیاه‌پوستان متنفر است.» بر اساس اعلام مقام‌های محلی دست‌کم روی یکی از اسلحه‌های او نشانی از صلیب شکسته بوده است. 

عامل این جنایت با ورود به فروشگاه شروع به تیراندازی به افراد کرده که در نهایت به کشته شدن سه قربانی سیاه‌پوست شامل دو مرد و یک زن انجامیده است. خبرگزاری رویترز گزارش داده که این فرد در ادامه با شلیک به خود، خودکشی کرده است. 

مقام‌های فدرال تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کرده‌اند. شری اونکس، مامور ویژه مسئول دفتر اف بی آی در شهر جکسون ویل با اعلام این مطلب اضافه کرد: «جرایم ناشی از نفرت همیشه اولویت اصلی FBI بوده و خواهد ماند، زیرا این جنایات نه تنها حمله به یک قربانی است، بلکه برای تهدید و ارعاب کل جامعه صورت می‌گیرد.» 

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده هم در جریان این حادثه قرار گرفتند.» 

حادثه روز شنبه در جکسون ویل مشابه تیراندازی سال گذشته در بوفالو است، جایی که یک برتری طلب سفیدپوست ۱۰ سیاه پوست را کشت. ۶ سال قبل هم فرد مسحل دیگری در جریان مسابقات بازی‌های کامپیوتری در جکسون ویل با تیراندازی به چندین نفر دو نفر را کشت و سپس هم خودکشی کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ران دیسانتیس، فرمانده ایالت فلوریدا و نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری، با محکوم کردن این عملیات، فرد تیرانداز را یک بزدل توصیف کرد. آقای دیسانتیس همچنین در ادامه اضافه کرد تیراندازی‌هایی که بر اساس انگیزه‌های نژادپرستی صورت می‌گیرد کاملا غیرقبول هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزادی مرد سیاه‌پوست پس از ۲۵ سال حبس اشتباه؛ جسی جانسون قاتل نبود

جسد عامل تیراندازی خونبار در کالیفرنیا پیش از ارتکاب به جنایت دوم پیدا شد

تیراندازی مرگبار همزمان با سال نوی چینی در کالیفرنیا دستکم ۱۰ کشته برجای گذاشت