Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کشتی سنتی ژاپن هنگام صرف غذا؛ رستورانی در توکیو برای جذب مشتری به سومو متوسل شده است

صرف غذا با کشتی سومو
صرف غذا با کشتی سومو Copyright YUICHI YAMAZAKI/AFP or licensors
Copyright YUICHI YAMAZAKI/AFP or licensors
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شاید تماشای کشتی دو مرد چاق نیمه‌برهنه در هنگام خوردن غذا برای شما چندان خوشایند نباشد؛ اما رستورانی در ژاپن با برگزاری مسابقه کشتی سومو بین دو کشتی‌گیر حرفه‌ای در هنگام سرو غذا برای مشتریانش مدت‌هاست که جای سوزن انداختن هم ندارد. برای غذاخوردن در این رستوران باید از شش هفته پیش رزرو کنید.

آگهی

کشتی سومو، ورزش سنتی ژاپن با قدمتی چند صد‌ساله همیشه برای گردشگران خارجی که به بازدید کشور خورشید تابان می‌آیند جذاب بوده است؛ اما این روزها علاقه به این ورزش تاریخی افزایش یافته است. شاید سریال جدید نت‌فلیکس با عنوان بست (Sanctuary) در این اقبال عمومی بی‌تاثیر نباشد. 

رستوران «یوکوزونا تونکاتسو دوسوکوی تاناکا» در توکیو از استقبال مردم از این ورزش بهره گرفته است. این رستوران با برگزاری رقابت‌ کشتی بین دو ورزشکار سومو در وقت ناهار، گردشگران را جذب می‌کند.

این برنامه که سه‌بار در هفته برگزار می‌شود، با گزارش انگلیسی همراه است و برای تماشایش باید ۱۱ هزار ین ژاپن (معادل ۷۶ دلار آمریکا) به ازای هر نفر بپردازید. البته فراموش نکنید که تنها در صورتی شانس تماشای این مسابقه را پیدا می‌کنید که از شش هفته قبل جایتان را در این رستوران رزرو کرده باشید.    

آکیه کودو، مدیر این رستوران می‌گوید: «از روزی که این رستوران را باز کردیم، هیچ جای خالی نداشتیم. مردم تعریف رستوران ما را از همدیگر می‌شنوند و از طریق اینستاگرام از برنامه‌های ما مطلع می‌شوند. برخی از یوتیوبرهای خارجی هم پس از این که به اینجا می‌آیند، در کانال یوتیوب از ما تعریف می‌کنند.»  

YUICHI YAMAZAKI/AFP or licensors
عکس سلفی با ورزشکاران سوموYUICHI YAMAZAKI/AFP or licensors

گردشگران پس از ناهار می‌توانند با کشتی‌گیران عکس سلفی بگیرند و لباس‌های سومو بپوشند.

تاکایوکی ساکوما، کشتی‌گیر ۳۵ ساله سومو که اکنون بازنشسته است، در این رستوران به مبارزه با رقبا می‌پردازد. 

او می‌گوید: «وقتی حرفه‌ای هستید، زندگی‌تان وابسته به سومو است و آن را بسیار جدی می‌گیرید. اما برای این که مردم را سرگرم کنیم به این کشتی چاشنی طنز اضافه کردیم. برای ما مساله مهم این است که مردم به کشتی سومو به عنوان یک فرهنگ ارج بگذارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نواک جوکوویچ در حال تمرین کشتی سومو

ترامپ و آبه در مسابقه کشتی سومو؛ نخست وزیر ژاپن جام سنگین را به برنده اهداء کرد

پرواز اضافی برای کشتی‌گیران سومو؛ ورزشکاران ژاپنی، وزن هواپیما را زیادی سنگین کردند