ژاپن هواپیماهای باربری نظامی خود را به قابلیت پرتاب موشک مجهز می‌کند

 پرواز هواپیمای ترابری نظامی  C-2 ژاپن بر فراز پایگاه هوایی میهو
پرواز هواپیمای ترابری نظامی C-2 ژاپن بر فراز پایگاه هوایی میهو Copyright منبع ویکی‌پدیا
Copyright منبع ویکی‌پدیا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت دفاع ژاپن در حال بررسی نصب موشک‌های دوربرد و اضافه کردن قابلیت پرتاب این موشک‌ها روی هواپیماهای ترابری نظامی خود است.

آگهی

به گزارش پایگاه خبری «دینفس پست»، این امکان از سوی مقامات دفاعی ژاپن به عنوان بخشی از قابلیت‌های ضد تهاجمی هوایپماهای باربری نظامی در نظر گرفته شده است.

بنا به این گزارش، توکیو در حال برنامه ریزی برای توسعه قابلیت ضد حمله علیه پایگاه‌هایی است که در صدد پرتاب موشک‌های پدافندی به سوی هواپیماهای باربری هستند.

ژاپن تایمز به نقل از منابع آگاه در گزارشی آورده است که در طراحی‌های صورت گرفته، موشک‌های هوا به سطح «استنداف» (جزم) ساخت ایالات متحده و نمونه‌ای از نوع ۱۲ هدایت شونده سطح به کشتی آن با قابلیت پرتاب از هواپیما برای نصب روی هواپیماهای نظامی ترابری در دست بررسی است.

موشک‌های یاد شده از قابلیت حمله به اهدافی در فاصله ۹۰۰ کیلومتری (۵۵۹ مایلی) برخوردارند و نمونه ۱۲ در دست توسعه آن دارای برد ۱۰۰۰ کیلومتر هستند.

به گفته این منبع، این موشک برای پرتاب از هواپیمای ترابری نظامی «کاوازاکی سی-۲» که ژاپن در حال حاضر ۱۵ فروند از آن را در اختیار دارد باز طراحی می‌شود.

در گزارش ژاپن تایمز آمده است که در مجموع ۳.۵ میلیارد ین (۲۵ میلیون دلار) برای توسعه این قابلیت‌ها در سال مالی جاری در نظر گرفته شده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلومبرگ: طالبان بمب‌گذاران انتحاری خود را بر سر مناقشه آب با ایران به منطقه اعزام کرده است

ارتش ژاپن استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در دستور کار خود قرار داد

نمایش قدرت ارتش ژاپن، یکی از ناشناخته‌ترین قدرتهای نظامی جهان