Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سه هزار نیروی آمریکایی برای «جلوگیری از اقدامات ایران» وارد دریای سرخ شدند

ناو آمریکایی که بخشی از سربازان آمریکایی پس از عبور از کانال سوئز وارد آن شدند
ناو آمریکایی که بخشی از سربازان آمریکایی پس از عبور از کانال سوئز وارد آن شدند Copyright Lt. j.g. Jerry Ireland/AP
Copyright Lt. j.g. Jerry Ireland/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی دریایی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که بیش از ۳ هزار نیروی آمریکایی به‌عنوان بخشی از برنامه جلوگیری از توقیف‌ نفتکش‌ها از سوی ایران وارد دریای سرخ و به دو کشتی جنگی منتقل شدند.

آگهی

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ملوانان آمریکایی روز یکشنبه پس از عبور از کانال سوئز وارد دریای سرخ شدند.

در بیانیه افزوده شده است که آن‌ها وارد کشتی‌ها جنگی یواس‌اس باتان و یواس‌اس کارتر هال شدند که توانایی دریایی ناوگان پنجم را تقویت می‌کند. این استقرار پیش از این در ماه ژوئیه از سوی وزارت دفاع ایالات متحده اعلام شده بود.

تیم هاوکینز، سخنگوی ناو پنجم به خبرگزاری فرانسه گفت: «این یگان‌ها انعطاف‌پذیری و قابلیت عملیاتی قابل‌ توجهی را برای جلوگیری از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده و خنثی کردن تنش‌های منطقه‌ای ناشی از آزار و اذیت ایران در توقیف کشتی‌ها تجاری ایجاد می‌کنند.»

ایالات متحده که در حال تقویت نیروهای خود در منطقه است در ماه ژوئیه از استقرار یک کشتی جنگی و هواپیماهای جنگنده اف-۳۵ و اف-۱۶ خبر داد.

یک مقام آمریکایی هفته گذشته به خبرگزاری فرانسه گفت که واشنگتن در حال آماده شدن برای اعزام تفنگدار به نفتکش‌های تجاری عبوری از خلیج فارس است به این امید که ایران را از توقیف این کشتی‌ها باز دارد.

در این بیانیه آمده است: «از طریق این اقدامات، ایالات متحده تعهد خود را برای تضمین آزادی دریانوردی و جلوگیری از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران نشان می‌دهد.»

به گفته ارتش آمریکا، ایران طی دو سال گذشته نزدیک به ۲۰ کشتی با پرچم بین‌المللی را در منطقه توقیف کرده یا تلاش داشته است آن‌ها را توقیف کند.

ارتش ایران یک نفتکش با پرچم جزایر مارشال را که به سمت ایالات متحده در حرکت بود در ماه آوریل توقیف کرد. یک هفته بعد نیز نفتکشی با پرچم پاناما که در حال عبور از تنگه هرمز بود توقیف شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا با هدف «بازداری ایران از توقیف نفت‌کش‌ها» جنگنده‌های اف ۱۶ به خلیج فارس اعزام می‌کند

نیروی دریایی آمریکا: سپاه پاسداران ایران یک کشتی تجاری را در خلیج فارس توقیف کرد

پروژه بلندپروازانه نیروی دریایی آمریکا؛ تبدیل سکوهای نفتی مازاد به پایگاه‌‌های موشکی