بوفون کفش‌های خود را می‌آویزد؛ اسطوره ایتالیایی جانشین ویالی می‌شود؟

جانلوئییجی بوفون، اسطوره فوتبال دنیا
جانلوئییجی بوفون، اسطوره فوتبال دنیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جانلوئیجی بوفون، آخرین بازمانده از ایتالیای قهرمان جهان در سال ۲۰۰۶ قصد دارد کفش‌های خود را بیاویزد و با فوتبال خداحافظی کند.

آگهی

روزنامه ایتالیایی گازتا دلواسپورت در گزارشی به اشاره به آینده بوفون نوشته این اسطوره فوتبال جهان تصمیم خود را قطعی کرده و به زودی به صورت رسمی آن‌را اعلام خواهد کرد. بر اساس گزارش این روزنامه بوفون ۴۵ ساله که هنوز یک سال دیگر با پارما قرارداد دارد می‌خواهد زودتر از موعد مقرر قراردادش را فسخ و برای همیشه از دنیای فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی کند. 

بوفون که پس از سالها افتخارآفرینی در یوننتوس، به پارما در دسته دو فوتبال ایتالیا آمد تا به باشگاه دوران جوانی‌اش برای بازگشت به سری آ کمک کند، نتوانست در این امر به توفیقی دست یابد. این دروازه‌بان که در ایتالیا به سوپرمن معروف است در در سال ۱۹۹۵ با پارما فوتبال حرفه‌ای خود را آغاز کرد و حالا پس از ۲۸ سال در همین تیم می‌خواهد به دوران خود پایان دهد. 

او در این سالها به ده قهرمانی لیگ با یوونتوس دست یافت و حتی پس از سقوط گورخرها به سری بی، به این تیم کمک کرد دوباره به سری آ بازگردند. او همچنین با پاری‌سن ژرمن هم فاتح لیگ فرانسه شد. 

روزنامه گازتا ایتالیا نوشته بوفون با وجود داشتن پیشنهاداتی متفاوت تصمیم گرفته از فوتبال خداحافظی کند تا بیشتر در کنار خانواده‌اش باشد و از بزرگ شدن فرزندانش لذت ببرد. با این حال ظاهرا او نمی‌خواهد به صورت کامل از فوتبال جدا شود و قصد دارد به عنوان یک مدیر فوتبالی در آینده بار دیگر به مستطیل سبز بازگردد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این روزنامه همچنین احتمال داده بوفون که با ۱۷۶ بازی ملی یکی از باسابقه‌ترین بازیکنان تاریخ آتزوری است ممکن است در سمتی به عنوان سرپرست در کنار این تیم باشد و شاید جایگزین جانلوکا ویالی فقید شود. 

به هر ترتیب دنیای فوتبال باید خود را آماده کند تا با یکی از بهترین دروازه‌بانان تاریخ خود یعنی جانلوئیجی بوفون که خاطرات به یادماندنی فراوانی برای طرفداران این ورزش ساخته خداحافظی کند؛ گلر اسطوره‌ای که تقریبا به تمامی افتخارات ممکن در جهان فوتبال دست یافت و تنها در کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا ناکام ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوفون در آستانه خداحافظی از فوتبال؛ اسطوره ایتالیایی تمایلی به پذیرش پیشنهاد سعودی‌ها ندارد

خداحافظی ستاره محبوب با بانوی پیر؛ بوفون آخر فصل برای همیشه از یوونتوس جدا می‌شود

فدراسیون فوتبال ایتالیا درباره «کفرگویی» بوفون تحقیق می‌کند