انتشار ویدئویی که ظاهرا اولین حضور رهبر گروه واگنر در انظار عمومی محسوب می‌شود

یوگنی پریگوژین
یوگنی پریگوژین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصاویری ویدئویی که روز چهارشنبه در شبکه‌های اجتماعی نزدیک به گروه واگنر منتشر شد ظاهرا یوگنی پریگوژین، بنیانگذار گروه روسی واگنر را در بلاروس نشان می‌دهد.

آگهی

فردی که به نظر می‌رسد یوگنی پریگوژین باشد در این تصاویر در حال خوشامدگویی به جنگجویان گروه واگنر دیده می‌شود. او خطاب به جنگجویان واگنر می‌گوید: «خوش آمدید! خوشحالم که به همه شما خوشامد می‌گویم. به سرزمین بلاروس خوش آمدید. ما با کرامت جنگیدیم و خیلی کارها برای روسیه انجام دادیم.»

این تصاویر ویدئویی در گروه‌های تلگرامی نزدیک به گروه واگنر منتشر شده است. تائید صحت این ویدئو و اظهارنظر قطعی در مورد حضور یوگنی پریگوژین در آن امکانپذیر نیست.

فردی که به نظر می‌رسد یوگنی پریگوژین باشد ضمن انتقاد از وزارت دفاع روسیه تاکید می‌کند که جنگجویان واگنر دیگر در اوکراین نخواهند جنگید. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یوگنی پریگوژین پس از شورش مسلحانه گروه واگنر دیگر در انظار عمومی ظاهر نشد. تمرد جنگجویان واگنر در روسیه با میانجیگری الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس پایان یافته بود. 

برخی گزارش‌ها حاکی است که جنگجویان گروه واگنر روز سه‌شنبه وارد خاک بلاروس شدند. طی هفته‌های گذشته گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد سرنوشت یوگنی پریگوژین، محل زندگی او و آینده فعالیت‌هایش صورت گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لوکاشنکو: از پوتین خواستم پریگوژین را نکشد؛ رهبر مزدوران واگنر در بلاروس به سر می‌برد

تهدید اتمی کرملین از نبرد زمینی تا فضا؛ چه چیزی پوتین را از استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باز می‌دارد؟

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد