Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تاثیر هنرمندان لاتین و کی‌پاپ؛ استریم‌های موسیقی ۲۰۲۳ به رکورد یک تریلیون قطعه رسید

بد بانی، خواننده ترپ اهل پورتوریکو
بد بانی، خواننده ترپ اهل پورتوریکو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از هر پنج شنونده موسیقی در ایالات متحده، دو نفر یا به عبارتی ۴۰ درصد از شنوندگان، از موسیقی «غیرانگلیسی زبان» لذت می‌برند.

آگهی

آیا موسیقی‌های با کلام «غیرانگلیسی زبان» بر آینده تجارت موسیقی تاثیر می‌گذازند؟ 

آسوشیتدپرس در مقدمه گزارشی با موضوع استریم‌های موسیقی، به گرایش رو به رشد علاقمندان موسیقی در ایالات متحده به شنیدن قطعاتی در ژانرهای لاتین و کی‌پاپ اشاره کرده است.

در این گزارش با استناد به تازه‌ترین داده‌های ارائه شده در خصوص فروش موسیقی در ایالات متحده آمریکا و کانادا که توسط شرکت «ام آ سی دیتا» منتشر شده، آمده است که صنعت موسیقی جهانی با سریع‌ترین سرعت ممکن در یک سال تقویمی حرکت کرده و تاکنون نزدیک به یک تریلیون قطعه را از طریق سرویس استریمینگ در اختیار مشترکان قرار داده است.

این رقم در سه ماه به دست آمده، در حالیکه ریتم تولید و ارائه قطعات موسیقی استریم شده تنها در یک ماه از سال جاری به مراتب سریع‌تر از سال گذشته میلادی بوده است.

استریم های جهانی نیز نسبت به سال گذشته ۳۰.۸ درصد افزایش یافته است که نشان‌دهنده پویایی بیش از پیش بازار موسیقی بین‌المللی است.

علاوه بر این، در گزارش «ام آ سی دیتا» آمده است که از هر پنج شنونده موسیقی در ایالات متحده، دو نفر یا به عبارتی ۴۰ درصد از شنوندگان، از موسیقی غیرانگلیسی زبان لذت می‌برند.

بنا به همین گزارش ۶۹ درصد از شنوندگان موسیقی آمریکایی، به موسیقی هنرمندانی با پیشینه غیرآمریکایی علاقه نشان می‌دهند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

در این گزارش از موسیقی‌های لاتین و کی‌پاپ (متعلق به کره جنوبی) به عنوان ژانرهای پیشرو یاد شده و آمده است که زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، ژاپنی، کره‌ای، ایتالیایی، آلمانی و عربی محبوب‌ترین زبان‌ها برای موسیقی غیرانگلیسی‌زبان در میان شنوندگان موسیقی در ایالات متحده هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از مدارس و جشنواره‌های هنری تا برترین آثار معماری؛ هنری‌ترین شهرهای اروپا کدامند؟

تا ۳۶ هزار یورو جریمه در انتظار کسانی که در سواحل پرتغال با صدای بلند موسیقی گوش کنند

برگزارکنندگان یوروویژن با سخنرانی زلنسکی در این مسابقه موسیقی مخالفت کردند