Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موج شادمانی در کره‌جنوبی از به دنیا آمدن پانداهای دوقلو

یکی از پانداهای دوقلو
یکی از پانداهای دوقلو Copyright AFP EVERLAND
Copyright AFP EVERLAND
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تولد دو پاندا در یکی از باغ‌وحش‌های کره جنوبی موجی از شادی آنلاین را برای شهروندان کره‌ای به وجود آورده است.

آگهی

این دوقلوها نخستین پانداهای دوقلویی هستند که در کره‌جنوبی متولد می‌شوند و از این جهت خبر تولد این دو پاندا شادمانی زیادی را بین کارکنان باغ‌وحش و مردم این کشور به وجود آورد.

باغ وحش اِوِرلند در ویدئویی که در کانال یوتیوب خود منتشر کرده تصاویر اولیه تولد دوقلوها را منتشر کرده است. این دوقلوهای ماده روز جمعه هفتم ژوئیه در پارک اِوِرلند در نزدیکی پایتخت سئول به دنیا آمدند.

در ویدیوی باغ‌وحش تصویر آی بائو، مادر پاندا را در حال زایمان می‌بینیم. او پیش از به دنیا آوردن دوقلوها در قفس دور خود می‌چرخد و پس از زایمان توله پاندا را به دهان می‌گیرد. 

AFP
مادر یکی از پانداهای تازه به دنیا آمده را به دهان گرفتهAFP

جونگ دونگ هی، رئیس باغ وحش اِوِرلند می‌گوید: «به دنیا آوردن این دوقلوها فرصتی است برای حفاظت و نگهداری بهتر از پانداها. چنانچه پانداها در فهرست جانداران در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند و هر تولدی، شادی‌آفرین است.»

گنگ چال وان، نگهبان باغ وحش اِوِرلند درباره مراحل زایمان پاندای مادر گفته «وقتی فهمیدم آی‌بائو شروع به زایمان کرده، کمی متعجب شدم. چرا که مراحل زایمان را بی‌سر و صدا و با عشق مادرانه انجام داد.»

مادر اغلب تنها یکی از آنها را بزرگ می‌کند

او درباره احتمال دوقلو به دنیا آمدن پانداها می‌گوید: «در مورد پانداها، معمولا ۴۰ درصد احتمال به دنیا آمدن دوقلو وجود دارد. با این حال مادر اغلب تنها یکی از آنها را بزرگ می‌کند.» 

این توله پانداها تحت مراقبت کارکنان باغ‌وحش هستند و وزن و موقعیت سلامت آنها در ماه‌های پیش رو به طور مرتب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا پانداها گیاهخوار شدند؟

کیلیان امباپه از نام‌های پانداهای دوقلو در فرانسه رونمایی کرد

اعتصاب و تظاهرات صدها کارگر شرکت سامسونگ به سبک کره‌ای