Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جنگ اوکراین؛ کی‌یف می‌گوید هنوز ضد حملات اصلی علیه روسیه آغاز نشده است

جنگ اوکراین
جنگ اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوکراین می‌گوید برنامه اصلی برای ضدحملات این کشور علیه نیروهای روسی هنوز آغاز نشده چرا که نیروهای ارتش این کشور هنوز به صورت کامل در موقعیت‌های خود مستقر نشده‌اند.

آگهی

میخائيل پودولیاک، مشاور رئيس جمهوری اوکراین با اعلام این مطلب تاکید کرد که آنچه تاکنون از سوی نیروهای اوکراینی صورت گرفته با هدف «برپایی میدان نبرد» بوده است. 

اوکراین می‌گوید تاکنون توانسته هشت روستا را در مراحل اولیه این ضد حملات پس بگیرد هرچند ولودیمیر زلنسکی، رئيس جمهوری این کشور معتقد است دستاوردها کندتر از حد مطلوب بوده است. 

با توجه به سرعت پایین پیش‌روی‌های نیروهای اوکراینی، چند مقام ارشد این کشور روز جمعه ۲۳ ژوئن سیگنال‌هایی را مبنی بر اینکه هنوز عملیات اصلی برای آزادسازی سرزمین‌های اوکراینی آغاز نشده، ارسال کردند. 

مشاور رئيس جمهوری اوکراین در بخش دیگری از توییت خود نوشت: «ضد حمله ما، فصل جدیدی از یک سریال شبکه نتفلیکس نیست و نمی‌شود با پاپ‌کورن خوردن و نشستن و تماشا کردن به آن دست یافت.» 

در همین حال هانا مالیار، معاون وزیر دفاع این کشور هم اعلام کرد که ارتش تاکنون از برنامه‌های از پیش تعیین شده جلوتر بوده است. او در گفتگو با تلویزیون این کشور گفت: «هنوز ضربه اصلی شروع نشده است. آنچه تاکنون انجام شده آماده‌سازی نبرد بوده و در ادامه اقدامات اصلی ما از راه خواهند رسید.» 

اگرچه پیشرفت‌هایی که اوکراین در این ماه گزارش کرده، اولین دستاوردهای قابل توجه آن در میدان نبرد برای هفت ماه است، اما نیروهای اوکراینی هنوز نتوانسته‌اند به خطوط دفاعی اصلی که روسیه ماه‌ها جایگاه خود را در آنجا تثبیت کرده، نزدیک شوند. 

روزنامه گاردین به نقل از الکساندر سیرسکی، فرمانده ارتش اوکراین نوشت: «می‌خواهم بگویم که نیروی اصلی ما هنوز وارد جنگ نشده‌اند و ما اکنون در حال جستجو برای یافتن نقاط ضعف در دفاع دشمن هستیم. هنوز برنامه اصلی ما شروع نشده و در آینده شاهدش خواهید بود.» 

در مقابل مسکو به دنبال آن است که ضدحمله اوکراین را شکست خورده نشان دهد. رسانه‌های روسی تاکید دارند که نیروهای کی‌یف متحمل خسارات سنگینی در جنگ شده‌اند در حالی که اوکراین مدعی است، از زمان شروع ضد حملاتش، روسیه سربازان زیادی را از دست داده‌است. 

هیچ منبع مستقلی نمی‌تواند ادعای دو طرف را تایید کند و فضا بیشتر بر پایه اظهارات و ادعاهای مقام‌های مسکو و کی‌یف پیش می‌رود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اوکراین واحدهای نظامی جدیدی را برای ضدحمله مورد انتظار خود آماده کرده که شامل ۱۲ تیپ جدید است اما تاکنون سه مورد آنها در جبهه‌های نبرد دیده شده‌اند. این کشور همچنین مجموعه‌ای از  تسلیحات را از متحدان غربی خود دریافت کرده تا به کمک آنها بتواند بخش‌هایی از سرزمین‌های اشغال شده توسط روسیه را پس بگیرد. اتفاقی که هنوز نتوانسته در دستیابی به آنها به توفیق چندانی برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش رهبران آفریقایی برای نزدیک‌تر کردن روسیه و اوکراین

اوکراین: با حمله پهپادی پایانه‌ نفتی روسیه را به آتش کشیدیم

خانواده‌های سربازان اسیر در کی‌یف؛ «اسارت می‌کُشد؛ اسرای جنگی را آزاد کنید»