Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اوربان: بالکان نه یک مشکل که آخرین ذخیره اروپاست؛ حامی پیوستن بالکان به اتحادیه اروپا هستیم

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان
ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان ضمن درخواست برای عضویت سریع بوسنی و دیگر کشورهای منطقه بالکان به اتحادیه اروپا تاکید کرد که حضور آنها می‌تواند انرژی و پویایی جدیدی به این اتحادیه بدمد.

آگهی

آقای اوربان روز پنجشنبه ۲۲ ژوئن با اعلام این مطلب همچنین اضافه کرد که برای بوداپست، بالکان نه یک مشکل که آخرین ذخیره منابع اروپایی به شمار می‌رود. 

او که یک ملی‌گرای محافظه‌کار است که اغلب با سیاست‌های کلان اتحادیه اروپا مخالفت می‌ورزد همچنین تاکید کرد که اتحادیه نباید بر شرایط عضویت این کشورها پافشاری کند بلکه باید با تخصیص بودجه پیش از الحاق، از توسعه و امنیت این کشورهای حوزه بالکان حمایت کند. 

ویکتور اوربان که این اظهارات را در نخستین سفر رسمی خود به بوسنی به زبان می‌آورد همچنین افزود: «بگذارید هرچه در بروکسل می‌خواهند بگویند، ما طرفدار الحاق سریع بوسنی و هرزگوین به اتحادیه اروپا هستیم».

آلبانی، بوسنی، کوزوو، مونته نگرو، مقدونیه شمالی و صربستان در مراحل مختلف فرآیند الحاق به اتحادیه اروپا هستند. 

بوسنی در دسامبر گذشته به عنوان نامزد پیوستن به این اتحادیه معرفی شد، دست‌آوردی که بیشتر از نگرانی سرایت بی‌ثباتی ناشی از جنگ اوکراین به بالکان، نصیب این کشور گردید. 

با این حال، الحاق به اتحادیه اروپا احتمالا برای همه این کشورها سال‌ها طول می‌کشد، زیرا برای واجد شرایط بودن باید پیشرفت‌های عمده‌ای در جهت رعایت استانداردهای دموکراسی، حاکمیت قانون و اصلاحات اقتصادی داشته باشند.

اوربان، که دولتش شاهد توقف بودجه توسعه اتحادیه اروپا به دلیل مشکلات داخلی بوده همچنین تاکید کرد که بوداپست با سیاست‌های مبتنی بر تحریم مخالف است و از اتحادیه اروپا خواست بودجه درنظر گرفته برای اوکراین را به بالکان هدایت کند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت اوربان مدت‌هاست که از پیوستن سریع کشورهای بالکان به اتحادیه اروپا حمایت می‌کند و می‌گوید این امر باعث کاهش تهدیدات علیه ثبات، تقویت رشد اقتصادی اروپا و کمک به صربستان در توقف مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویکتور اوربان: ارتباط واضحی بین اقدامات تروریستی و پدیده مهاجرت وجود دارد

وزرای خارجه اتحادیه اروپا با اعطای وضعیت نامزدی به بوسنی موافقت کردند

گامی دیگر در مسیر پیوستن بوسنی و هرزگوین به اتحادیه اروپا برداشته شد