تصویب یازدهمین بسته تحریم علیه روسیه؛ اتحادیه اروپا شبکه قاچاق کودکان اوکراینی را هدف گرفت

دیوارنگاشت ولادیمیر پوتین
دیوارنگاشت ولادیمیر پوتین Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا بعدازظهر چهارشنبه با وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه با هدف مجازات بیشتر این کشور به دلیل تهاجم نظامی به خاک اوکراین موافقت کرد.

آگهی

یازدهمین بسته تحریم اتحادیه اروپا با هدف به بست کشاندن مسیرهای دو زدن تحریم‌هایی طراحی شده که از فوریه ۲۰۲۲ علیه روسیه اعمال شده است.

 بر همین اساس، تحریم‌های جدید اعمال ممنوعیت‌های صادراتی را تقویت می‌کند و شرکت‌های غیر روسیِ مشکوک به همکاری با این کشور را برای دور زدن تحریم‌های اتحادیه اروپا هدف قرار می‌دهد. 

بروکسل طی ماه‌های گذشته بارها نسبت به افزایش صادرات از مبدا اتحادیه اروپا به کشورهای همسایه روسیه به ویژه ارمنستان، ازبکستان و قزاقستان ابراز نگرانی کرده است. 

اتحادیه اروپا همچنین مکانیسم جدیدی را برای محدود کردن فروش، عرضه و انتقال فناوری‌های حساس و محصولات با کاربرد دوگانه به کشورهای متهم به همکاری با روسیه، طراحی کرده است.

یازدهمین بسته تحریمی علیه روسیه، ۷۱ نفر و ۳۳ نهاد متهم به دست داشتن در قاچاق کودکان اوکراینی به روسیه را در فهرست سیاه اتحادیه قرار داده است. 

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا از حصول توافق سیاسی در مورد یازدهمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا استقبال کرد؛ بسته‌ای بر اساس رایزنی‌های سوئد به عنوان رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا به تصویب اعضاء رسید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

یونان و مجارستان طی هفته‌های اخیر مانع اصلی در برابر حصول توافق در مورد یازدهمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا بودند. اما چند ساعت پیش از حصول توافق، مقام‌های اوکراینی حضور پنج شرکت کشتیرانی یونانی را در فهرست «حامیان بین‌المللی جنگ»موقتا به حالت تعلیق درآوردند.

تحریم‌های جدید پس از انتشار در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام شرکت‌های خارجی کسب و کار خود را در روسیه فروختند و رفتند؟

تصویب قانون مقابله با بوم‌کُشی؛ پارلمان اروپا جدی‌ترین موارد تخریب اکوسیستم را جرم‌انگاری کرد

کشاورزان معترض در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا در بروکسل با پلیس درگیر شدند