Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افسر نظامی اروپایی: ضد حمله اوکراین علیه ارتش روسیه «ماموریتی انتحاری» است

سربازان اوکراینی در طول یک عملیات جنگی در خط مقدم، منطقه لوهانسک، اوکراین، ۸ ژوئن ۲۰۲۳
سربازان اوکراینی در طول یک عملیات جنگی در خط مقدم، منطقه لوهانسک، اوکراین، ۸ ژوئن ۲۰۲۳ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس گزارش روزنامه آسیا تایمز به نقل از ناظران نظامی بین‌المللی، ارتش اوکراین از نوعی راه‌برد ضد حمله علیه روسیه استفاده می‌کند که یک «ماموریت انتحاری» است.

آگهی

اوکراین هفته گذشته عملیاتی را برای بازپس‌گیری مناطق استراتژیک خود که ارتش روسیه در ماه‌های ابتدایی جنگ متصرف شد، آغاز کرد. 

با این حال، تحلیلگران نظامی ادعا می‌کنند که تلاش‌های کی‌یف حتی با ابتدایی‌ترین قوانین مربوط به تاکتیک‌های نظامی هم همخوانی ندارد.

بر اساس گزارش‌ها، سربازان اوکراینی به جای تمرکز همزمان بر یک منطقه  گویی«در پنج جهت مختلف در حال دویدن هستند.»

یک افسر ارشد نظامی اروپایی در این‌باره می گوید: «اگر می‌خواهید حمله کنید و تنها ده‌ها تیپ و چند ده تانک بیشتر ندارید، بایستی آن‌ها را متمرکز کرده و سعی کنید که نفوذ کنید.»

او توضیح داد که به ارتش اوکراین گفته شده است که استفاده از چنین تاکتیک‌های «تقطیع‌شده‌ای» را متوقف و با یک نیروی پیشروی اصلی با پشتیبانی واحدهای پیاده حرکت کند.

هجوم به سیاق «سواره‌نظام سبک»

این نظامی ضد حمله‌ اوکراین را به حمله فاجعه‌آمیز سواره نظام تیپ سبک بریتانیا در جریان جنگ کریمه در ۲۵ اکتبر ۱۸۵۴ تشبیه می‌کنند. حمله‌ای که به « سواره نظام سبک» یا (Light Brigade) معروف بود و در آن بسیاری از نیروهای بریتانیا در جریان ضد حمله جان خود را از دست دادند.

به گفته این منبع، تانک‌های اوکراینی بدون استفاده از خودروهای مینروبی، در میدان‌های مین پیش می‌روند و خسارت می‌بینند.

بر اساس گزارش‌ها، این استراتژی تا کنون منجر به از دست دادن ۳۸ خودروی زرهی، از جمله لئوپاردهای غربی نوع ۲ در شب ۸ ژوئن شده‌است.

آسوشیتدپرس
تانک‌های لئوپارد دو آلمانیآسوشیتدپرس

این افسر در رابطه با فاجعه‌ سال ۱۸۵۴ که در آن اطلاعات نادرست منجر به تلفات زیادی برای بریتانیا شد گفت: «آن‌ها (اوکراینی‌ها) توسط انگلیسی‌ها آموزش دیده‌اند و دارند همان بازی «سواره‌نظام سبک» را اجرا می‌کنند.»

او با اشاره به حمله‌ موفقیت آمیز آلمان به فرانسه در سال ۱۹۴۰ توسط هاینتس گودریان ژنرال آلمانی، درباره‌ی نیروهای اوکراینی گفت که برخی از اپراتورهای تانک اوکراینی در تلاش هستند که به پیشرفتی همچون گودریان در جنگ دست‌یابند، غافل از آنکه « گودریان ۳هزار تانک در اختیار داشت و اما این نادان‌ها همان ۳۰ تانکی را هم که داشتند از دست دادند.» او این ماموریت را «بدون برتری هوایی، یک ماموریت انتحاری» می خواند.

توانایی جبران اشتباهات گذشته

راهبرد اوکراین در به کارگیری تاکتیک‌های تیپ سبک، برای غلبه به روسیه کافی نخواهد بود، چرا که روسیه دارای بالگردهای تهاجمی KA-50 و KA-52 است که هر کدام توانایی حمل ۲۰ موشک را دارند.

به گزارش آسیا تایمز، هر کدام از این سلاح‌ها برای خنثی کردن ۲۰ تانک اوکراینی در فاصله ۱۰ کیلومتری کافی است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

تا کنون سه تانک از ۱۴ تانک لئوپارد آلمانی توسط سیستم‌های دفاعی روسیه منهدم شده ‌است.

ناظران نظامی بر این باورند که با این حال اوکراین همچنان می‌تواند اشتباهات خود را با متمرکز کردن نیروهایش جبران کند، اما این موضوع «نیازمند تصمیم‌های نظامی مناسب و نه تصمیمات برگرفته از ناامیدی سیاسی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه به سربازانش برای منهدم کردن تانک‌های آلمانی و خودروهای زرهی آمریکایی پاداش ویژه پرداخت می‌کند

آستین: سرعت پیشروی روسیه در خارکیف با رفع محدودیت‌های تسلیحاتی غرب کند شد

روسیه: با پیشروی در شرق اوکراین کنترل دو شهرک در مناطق دونتسک و خارکیف را بدست گرفتیم