Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

زنی که در اکوادور به دلیل سکته مغزی «مرده بود» هنگام تشییع زنده شد

زنده شدن زنی که در اکوادور مرده تشخیص داده شده بود
زنده شدن زنی که در اکوادور مرده تشخیص داده شده بود Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک زن ۷۶ ساله که برای او در یکی از بیمارستان‌های اکوادور گواهی فوت صادر شده بود هنگام تشییع زنده شد و با زدن ضرباتی به تابوت نزدیکان خود را متحیر و بهت زده کرد.

آگهی

مقامات بهداشتی در دولت اکوادور در پی این حادثه تحقیقاتی را برای روشن شدن بیشتر ماجرا و نیز علت صدور گواهی فوت برای فرد یاد شده در بیمارستان آغاز کردند.

این حادثه روز جمعه گذشته در شهر «باباهویو» واقع در مرکز اکوادور روی داده است. نزدیکان خانم بلا مونتویا، پرستار بازنشسته‌ای که به دلیل سکته مغزی مرده تشخیص داده شده بود هنگام تشییع متوجه شدند که وی با زدن ضرباتی به تابوت به هوش آمده است.

به گفته گیلبرتو باربرا، پسر خانم مونتویا، در پی این اتفاق تشییع کنندگان به سرعت وی را از تابوت خارج و به بخش مراقبت‌های فوری بیمارستان باز می‌گردانند.

وی در گفتگو با خبگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به اینکه «حادثه باعث ترس همه ما شد» به نقل از پزشکان افزود که وضعیت سلامت مادرش همچنان وخیم است.

به گفته مقامات وزارت بهداشت اکوادور، خانم مونتویا همچنان در بیمارستان مارتین ایکازا در شهر باباهویو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد و این وزارتخانه تحقیقاتی را در باره نحوه عملکرد پزشکان پرونده وی آغاز کرده است.

در بیانیه وزارت بهداشت اکوادور همچنین آمده است که یک کمیته فنی برای بررسی نحوه صدور گواهی فوت توسط بیمارستان تشکیل شده است.

بلا مونتویا روز جمعه به دلیل آنچه سکته مغزی و ایست قلبی-ریوی تشخیص داده شده بود در بیمارستان بستری شد و هنگامی که عملیات احیا روی او پاسخ نداد، پزشک کشیکِ بیمارستان او را مرده اعلام کرد.

گیلبرتو باربرا، پسر خانم مونتویا می‌گوید که وقتی مادرش را به اورژانس بیمارستان منتقل کردند بیهوش بود و چند ساعت بعد یک پزشک اطلاع داد که او مرده است و سپس مدارک هویتی و گواهی فوت را تحویل دادند.

خانواده و نزدیکان بلا مونتویا پس از دریافت گواهی فوت او را برای تشییع در داخل تابوتی گذاشته و از بیمارستان خارج می‌کنند اما با شنیدن صداهایی عجیب از داخل تابوت متوجه زنده بودن او می‌شوند و وی را به بخش مراقبت‌های ویژه باز می‌گردانند.

گیلبرتو باربرا به آسوشیتدپرس می‌گوید: «حدود ۲۰ نفر از نزدیکان برای مراسم وداع گردهم آمده بودیم که بعد از گذشت حدود پنج ساعت صداهایی از تابوت شنیده شد. مادرم که در ملحفه‌ای پیچیده شده بود به تابوت می‌کوبید، وقتی نزدیک شدیم کاملا مشخص بود که به سختی نفس می‌کشد.»

اگرچه بستگان خانم مونتویا او را عصر جمعه به بیمارستان برگرداندند، اما تا روز دوشنبه همچنان شرایط حادی داشت و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان نگهداری می‌شد.

هیچ اطلاعات و جزئیات بیشتری در خصوص پزشک مراقب وی در بیمارستان که پیش‌تر برایش گواهی فوت صادر کرده بود، منتشر نشده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام‌هایی برای پس از مرگ؛ اپلیکیشن مکزیکی صدای مُردگان را برای اطرافیان پخش خواهد کرد

روش‌های جایگزین برای دفن سنتی اجساد؛ تبدیل به کمپوست انسانی پس از مرگ برای دنیایی سبزتر

مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شد