مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شد
مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شد   -  Copyright  AP Photo

کارکنان یک شرکت کفن و دفن در چین که در حال حمل یک جسد بودند، پس از تکان خوردن کیسه مخصوص حمل جسد متوجه شدند که فرد داخل آن هنوز زنده است.

آنها بی‌درنگ آن فرد را به درون خانه سالمندانی که در آن زندگی می‌کرد، یعنی خانه سالمندان ژین‌چانگژن بازگرداندند.

یک مقام رسمی منطقه شانگهای که این حادثه در آنجا اتفاق حادثه افتاده، با تأیید این خبر گفت که در پی بروز این اشتباه، پنج مقام مسئول مجازات شده‌ و مجوز یک پزشک نیز لغو شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در فیلمی که از این حادثه در روز یکشنبه اول مه (۱۱ اردیبهشت) همرسان شده، چند کارگر کفن و دفن با لباس‌های مخصوص دیده می‌شوند که یک کیسه زردرنگ مخصوص حمل جسد را از درون خودرو نعش‌کش بیرون می‌آورند.

آنها سپس کیسه را باز می‌کنند و این گونه که به نظر می‌رسد، به یکی از پرسنل پزشکی خانه سالمندان نشان می‌دهند که فرد درون کیسه هنوز زنده است. پس از آن فردی که گمان می‌شد مرده است، به سرعت به داخل ساختمان بازگردانده می‌شود.

یکی از اهالی شانگهای که پنهانی از این صحنه فیلمبرداری کرده، هنگام صحبت پشت دوربین می‌گوید که خانه سالمندان «گند بالا آورده» است.

پخش گسترده ویدیوی مربوط به این رویداد در فضای مجازی، احتمالا سبب خواهد شد سطح اعتماد عمومی به خدمات دولتی و مقررات قرنطینه در شهر کرونازده شانگهای کاهش یابد زیرا این حادثه خشم کاربران رسانه‌های اجتماعی چین را برانگیخته است.

فرمانداری ناحیه پوتوئو که خانه سالمندان در آن واقع شده، روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرد حاضر در این ویدئو در بیمارستان تحت درمان بوده و علائم حیاتی ثابتی دارد.

مقامات شانگهای کاهش محدودیت‌های مربوط به قرنطینه کرونا را آرام آرام شروع کرده‌اند. بیشتر ۲۶ میلیون نفر سکنه شانگهای از نزدیک یک ماه پیش و بعضا بیشتر، به دلیل شیوع گسترده کرونا، در خانه یا محله خود محصور بوده‌اند.