Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مخترع هلندی با تولید تابوت ارگانیک حاوی قارچ به دغدغه‌های محیط زیستی پاسخ می‌دهد

تابوت ارگانیک قارچی تولید شرکت لوپ بایوتک
تابوت ارگانیک قارچی تولید شرکت لوپ بایوتک Copyright Aleksandar Furtula/Copyright 2023 The AP. All rights reserved
Copyright Aleksandar Furtula/Copyright 2023 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تابوت ارگانیک با فیبرهای گیاه آمیخته با میسلیوم قارچ ساخته شده است. قارچ در طول یک ماه و نیم به طور کامل فیبرها را می‌خورد و تابوت از بین می‌رود.

آگهی

باب هندریکس، پژوهشگر و کارآفرین جوان هلندی نوعی تابوت ارگانیک اختراع کرده است. تابوت‌های سنتی که اکثرا با چوب‌های مستحکم ساخته می‌شود سال‌های سال دست‌نخورده و سالم در زمین می‌مانند، اما تابوت ساخت شرکت باب هندریکس در کمتر از ۵۰ روز کاملا جذب خاک می‌شود. این تابوت ارگانیک با فیبرهای گیاه آمیخته با میسلیوم قارچ ساخته شده است. قارچ در طول یک ماه و نیم به طور کامل فیبرها را می‌خورد و تابوت از بین می‌رود. 

باب هندریکس شرکت «لوپ بایوتک» را برای تولید این نوع تابوت تاسیس کرده است. او درباره طرح خود می‌گوید: «از منظر من، سوال این است که ما چگونه می‌توانیم ردپای مثبتی برای بشریت ایجاد کنیم؟ من دوست دارم با طبیعت همکاری کنم و درباره آن و بخصوص قارچ‌ها تحقیق و پژوهش داشته باشم. شنیده‌ام که طبیعت بزرگترین بازیافتگر جهان است. پس از خودم پرسیدم چرا ما هم بخشی از چرخه طبیعت نباشیم؟ برای همین این تابوت را اختراع کردم.» 

او به تحول در رسم و رسوم خاکسپاری‌ها اشاره می‌کند و اینکه امروزه مردم به حفاظت از محیط زیست در همه زمینه‌ها حساس شده‌اند. شاون هریس، یکی از سرمایه‌گزاران آمریکایی این شرکت در این باره می‌گوید: «فرهنگ‌ها  و رسم و رسوم خاکسپاری مختلفی در سراسر جهان وجود دارد ولی خیلی‌ها، درصد بزرگی از ما، دوست داریم این کار به شکل دیگری صورت بگیرد. الان پنجاه تا صد سال به همین شکل خاکسپاری می‌کنیم و این روش قدیمی شده است.»

شرکت لوپ بیوتک در حال حاضر می‌تواند هر ماه ۵۰۰ تابوت «پرورش» دهد و آنها را به کشورهای اروپایی صادر می‌کند.  این شرکت در این زمینه با شرکت دیگری همکاری دارد که شش نوع آرامگاه مختلف از جمله کوزه‌های درختی یا باغچه‌ای را را ارائه می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها دامدار هلندی برای بستن دامپروری‌های خود در طرح جدید دولت ثبت نام کردند

یخچال اشتراکی در ژنو؛ فرصتی برای جلوگیری از اسراف مواد غذایی و تقسیم آنها بین نیازمندان

تصاویری از کانال بزرگ ونیز که سبز رنگ شده است