Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وسوسه دزدی بلیط ۳ میلیون دلاری؛ بخت مشتری بُرد و بخت‌ دختر فروشنده برگشت

عکس تزئیتی از بلیط بخت آزمایی مگامیلیونز
عکس تزئیتی از بلیط بخت آزمایی مگامیلیونز Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فروشنده زن ۲۳ ساله یک مغازه مشروب فروشی در ماساچوست آمریکا روز جمعه به دزدیدن و نقد کردن بلیط برنده ۳ میلیون دلاریِ «مگامیلیونز» به جا مانده از یک مشتری متهم شد.

آگهی

به گفته دادستان‌هایی که این پرونده را دنبال می‌کردند، متهم پس از تصاحب این بلیط، آن را در دفتر مرکزی بلیط بخت آزمایی «مگامیلیونز» نقد کرده است.

تیموتی جی. کروز، دادستان ناحیه پلیموث در ایالت ماساچوست فرد متهم را کارلی نونز از اهالی شهرک «لیکویل» معرفی کرده که از سوی هیئت منصفه دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده به مواردی چون «سرقت از یک ساختمان، تلاش برای سرقت، اظهارات خلاف واقع و ارعاب شاهدان» متهم شده است.

در اطلاعیه‌ دفتر دادستانی پلیموث آمده است که کیفرخواست متهم پس از یک دوره تحقیق چهار ماهه در خصوص این پرونده شامل بررسی کامل سوابق، مشاهده تصاویر دوربین‌های مدار بسته و مصاحبه با شاهدان صادر شده است.

فرد مالباخته که بلیط‌های او را متهم پرونده دزدیده روز ۱۷ ژانویه سال جاری میلادی وارد فروشگاه Savas Liquors در خیابان «بِدفوردِ» شهر لیکویل شده و یک کیسه چیپس سیب‌زمینی با طعم باربکو، دو بلیط بخت‌آزمایی مگامیلیونز و دو بلیط لاتاری «ماس‌ کَش» را خریداری کرده بود؛ وی برای برخوداری از بخت بیشتر در قرعه‌کشی مگامیلیونز، یک ضریب‌بدهنده چند ایالتی را نیز خریداری و به بلیط‌های خود اضافه کرده بود.

کارلی نونز، کارمند پیشخوان فروشگاه، سفارش مشتری را در پایانه بخت آزمایی وارد کرد و دو بلیط چاپ شده را از ماشین درآورد. وی سپس به سر صندوق بازگشت و سفارش مشتری را که مجموعاً ۱۲ دلار تمام شد به ثبت رساند.

دادستان‌ها می گویند فرد مال‌باخته با کیسه چیپس فروشگاه را ترک کرد اما تمام بلیط‌های بخت آزمایی خود را پشت باجه جا گذاشت و فراموش کرد.

شماره‌های بلیط این مرد همان شب در قرعه کشی «مگامیلیونز» برنده اعلام شد. قربانی در زمان اعلام نتایج قرعه‌کشی به دنبال بلیط‌هایش گشت اما به این نتیجه رسید که آنها گم شده‌اند.

دخترخانم فروشنده و دوست پسرش دو روز بعد با همراهی یکی از همکاران به دفتر مرکزی بلیط بخت‌آزمایی مگامیلیونز در ماساچوست می‌روند و بلیط برنده را به مبلغ ۳ میلیون دلار نقد می‌کنند.

به گزارش دادستانی پلیموث، نونز اندکی پس از نقد کردن بلیط‌ها بر اساس آنچه در تصاویر دوربین‌های مداربسته مشاهده شده با همکاری که وی و دوست پسرش را به دفتر مرکزی مگامیلیونز آورده بود مشاجره می‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که نونز ظاهراً به این فرد گفته است که فقط سهمی ۲۰۰ هزار دلاری از بلیط‌های برنده نصیب او می‌شود.

کارلی نونز، متهم این پرونده همچنین بر اساس تحقیقات پرونده ادعا کرده بود که بلیط را نزدیک پایان شیفت کاری خود در روز ۱۷ ژانویه خریداری کرده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک بلیت بخت‌­آزمایی جایزه یک میلیارد و هفتصد دلاری «پاوربال» آمریکا را برد

جایزه ۱.۳۵ میلیارد دلاری بخت‌آزمایی «مگا میلیونز»به خریدار بلیتی از پمپ‌بنزین «لبنان» رسید

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟