ویدیوی اظهارات دونالد ترامپ در دادگاه رسیدگی به اتهامات تجاوز جنسی علنی شد؛ او چه گفت؟

عکسی برگرفته از ویدئو منتشر شده از اظهارت ترامپ در دادگاه اکتبر ۲۰۲۲
عکسی برگرفته از ویدئو منتشر شده از اظهارت ترامپ در دادگاه اکتبر ۲۰۲۲   -  Copyright  آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی

یک ویدئو ضبط شده از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای اولین بار روز جمعه منتشر شده که او را در حال پاسخ دادن به اتهامات تجاوز جنسی نشان می‌دهد. در این ویدئو، ترامپ قاطعانه و به طرق مختلف همه اتهامات خود را تکذیب می‌کند که ناگهان او مرتکب یک اشتباه می‌شود.

در جریان رسیدگی به شکایت یک «مشاور ستون‌نویس روزنامه» به نام «جین کارول»، اعضای هیئت منصفه دادگاه، ویدئویی از استشهاد آقای ترامپ در اکتبر ۲۰۲۲ را نشان دادند.

البته قبل‌تر رونوشت‌های کتبی ادای شهادت ترامپ علنی شده بود، اما خود ویدئو منتشر نشده بود.

این ویدئو ۴۸ دقیقه‌ای روز جمعه در اختیار ‌آژانس‌های خبری‌ای که اخبار این پرونده را پوشش می‌دهند، قرار گرفت.

این ویدئو ترامپ را با یک دست کت‌و شلوار سرمه‌ای و کراوات آبی روشن نشان می‌دهد که در حال پاسخ به سوالات است. ترامپ در این ویدئو ادعای خانم کارول مبنی بر تجاوز به او در یک فروشگاه لوکس منهتن را «دروغی نادرست و نفرت انگیز» خواند.

ترامپ گفت «این یک ننگ است. واقعا مایه شرمساری است که بتوان چنین چیزی را مطرح کرد.»

ترامپ در این ویدئو مجددا ادعای خود را تکرار کرد و گفت که اصلا خانم کارول «به من نمی‌آید»، اما اتفاقی که افتاد این بود که وقتی که عکسی از ملاقات ترامپ با کارول و همسرش در مراسمی در دهه ۱۹۸۰ نشان داده شد، ترامپ خانم کارول را با همسر دومش خودش مارلا می‌پلز اشتباه گرفت.

آسوشیتدپرس
ترامپ در این تصویر ،‌خانم جین کارول را اشتباها با همسر خودش استباه می‌گیرد.آسوشیتدپرس

ترامپ با دیدن این تصویر به اعضای هیات رسیدگی می‌گوید که این همسر من است، در حالیکه او در همین لحظه داشت به خانم جین کارول اشاره می‌کرد. 

شوخی‌های مردانه در اتاق‌ رختکن

همچنین از ترامپ درباره ویدیویی به نام «بازدید هالیوود / Access Hollywood» که در آن ترامپ درباره گرفتن اندام تناسلی زنان حرف‌هایی را به زبان می‌آورد، سؤال شد. او همانطور که قبلا هم در این باره توضیح داده بود مجددا گفت که اینگونه صحبت‌ها از نوع «شوخی‌های مردانه در اتاق‌ رختکن» بوده است. 

ترامپ اظهارات خود را در مورد اینکه افراد مشهور اجازه دارند با زنان روابط جنسی داشته باشند را اینگونه توجیه کرد و گفت: «از نظر تاریخی این موضوع در مورد ستاره‌ها صدق می‌کند.»

مطالب مرتبط