«مشکلات تدارکاتی» ارتش روسیه در اوکراین؛ مسکو خواستار دو برابر شدن تولید موشک‌ شد

تهاجم نظامی روسیه به اوکراین
تهاجم نظامی روسیه به اوکراین   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز سه‌شنبه از یک شرکت دولتی فعال در عرصه صنایع نظامی خواست تا تولید موشک‌های خود را دو برابر کند.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که طی هفته‌های گذشته گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال آغاز عملیات ضدتهاجمی نیروهای اوکراینی صورت گرفته بود.

وزیر دفاع روسیه گفت: «در شرایط کنونی لازم است که تولید سلاح‌ها با دقت بالا در اسرع وقت دو برابر شود.»

حملات موشکی روسیه به اوکراین طی هفته‌های گذشته گستردگی کمتری داشت و با فاصله زمانی بیشتری صورت می‌گرفت.

وزارت دفاع بریتانیا روز سه‌شنبه در ارزیابی خود از وضعیت جنگ اوکراین اعلام کرد که «مشکلات تدارکاتی» در بطن معضلاتی است که روسیه در اوکراین با آن روبرو شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته وزارت دفاع بریتانیا مسکو برای دستیابی به موفقیت در عملیات تهاجمی خود در خاک اوکراین «مهمات» کافی در اختیار ندارد.

این در حالی است که نیروهای اوکراینی با ذخیره مهمات برای آغاز عملیات ضدتهاجمی خود آماده می‌شوند.

اوکراین در نظر دارد در این عملیات نزدیک به ۲۰ درصد از خاک خود را که به اشغال نظامیان روس در آمده است آزاد کند. کی‌یف بر آزادسازی شبه‌جزیره کریمه که روسیه آن را هشت سال پیش از تهاجم نظامی کنونی به خاک خود ملحق کرد تاکید می‌کند.

این در حالی است که نبرد بین نظامیان روسیه و نیروهای اوکراینی در شهر باهموت در شرق اوکراین ادامه دارد. مقام‌های روس تاکید می‌‌کنند که کنترل حدود ۹۰ درصد از شهر را در دست دارند. در مقابل نیروهای اوکراینی تنها بخش کوچکی از غرب شهر را تحت کنترل خود دارند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حمله نظامی روسیه به اوکراین