Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افسانه بایگان بدون حجاب اجباری در مراسم نکوداشت آتیلا پسیانی

افسانه بایگان
افسانه بایگان Copyright مجله هنر
Copyright مجله هنر
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افسانه بایگان ستاره سرشناس سینمای ایران در دهه ۷۰ در مراسمی که به مناسبت نکوداشت آتیلا پسیانی برگزار شده بود، بدون حجاب اجباری حاضر شد.

آگهی

افسانه بایگان، بازیگر سینما و تئاتر بدون حجاب اجباری در مراسم نکوداشت آتیلا پسیانی در تهران حاضر شد. 

خانم بایگان که پیشتر هم با جنبش زن، زندگی، آزادی همراهی و تصاویری از خود بدون حجاب اجباری منتشر کرده بود، روز یکشنبه در یک مراسم عمومی بدون اینکه شال یا روسری بر سر داشته باشد حضور یافت. 

مراسم نکوداشت آتیلا پسیانی در خانه هنرمندان ایران و همزمان با سالروز تولد ۶۶ سالگی این هنرمند سرشناس ایرانی برگزار شد. 

افسانه بایگان که یکی از ستارگان سینمای ایران در دهه ۶۰ و ۷۰ به شمار می‌رفت و فیلم‌های او معمولا با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان فارسی زبان رو به رو می‌شد، تقریبا از ابتدای جنبش زن، زندگی، آزادی با اعتراضات زنان ایرانی همراهی کرده بود. 

این بازیگر سرشناس ۶۱ ساله در این مدت چندین بار تصاویری از خود بدون حجاب اجباری به اشتراک گذاشته بود و حالا روز یکشنبه در مراسم تقدیر و نکوداشت آتیلا پسیان بدون حجاب حاضر شد. 

فاطمه معتمدآریا، دیگر بازیگر سرشناس سینمای ایران هم در این مراسم بدون داشتن حجاب اجباری حضور یافت و روی سن در کنار آتیلا پسیانی ایستاد. خانم معتمد آریا پیش از این هم در چندین مراسم بدون داشتن حجاب اجباری شرکت کرده بود. او همچنین به همراه چندین نفر دیگر از اهالی سینما به دیدن خانواده برخی از جان‌باختگان اعتراضات اخیر و روزنامه‌نگاران بازداشتی رفته بود. 

در ماه‌های اخیر با وجود فشارها، احضارها و همچنین بازداشت‌ها از سوی مراجع امنیتی، بازیگران و هنرمندان زن زیادی در ایران با نشان دادن عملی اعتراض خود نسبت به حجاب، بدون بر سر داشتن روسری و یا شال در اماکن عمومی ظاهر شدند. 

این اقدامات در حالی انجام می‌شود که نیروهای حکومتی همچنان به برخوردهای خود با کسانی که حجاب اجباری را رعایت نمی‌کنند ادامه می‌دهند. خبرگزاری فارس در گزارشی خبر داده که دست‌کم ۱۳ کافه و رستوران به دلیل رعایت نکردن حجاب مشتریان آنها، پلمب شده‌اند. 

همچنین در رسانه‌های ایران آمده است که مجتمع تجاری اپال در شمال غرب تهران که پیشتر به همین دلیل به صورت موقت تعطیل شده بود، امروز فک پلمب شد. با این حال دو فروشگاه در این مرکز خرید به دلیل مشابه پلمپ شدند. ظاهرا این فروشگاه‌ها در استوری اینستاگرام خود از تخفیف ویژه ۵۰ درصدی برای مشتریانی که بدون حجاب اجباری برای خرید حضور یابند، خبر داده بودند. خبرگزاری فارس خبر داده که پرونده قضایی برای مالکان این فروشگاه‌ها تشکیل شده است. 

در این مراسم همچنین تغییر چهره آتیلا پسیانی بسیار مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته و برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از احتمال بیماری این کارگردان و بازیگر سرشناس سینما و تئاتر ایران خبر داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران به ۶ ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شد

آتیلا پسیانی، بازیگری تجربه‌گرا با سابقه همکاری از پیتر بروک تا بهرام بیضایی

آتیلا پسیانی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درگذشت