Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فضانورد اماراتی برای اولین پیاده روی فضایی اعراب در تاریخ از ایستگاه بین‌المللی خارج شد

ایستگاه فضایی بین المللی
ایستگاه فضایی بین المللی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مرکز فضایی محمد بن راشد» امارات عربی متحده گفت که سلطان النیادی «اولین پیاده روی فضایی اعراب در طول تاریخ» را با لباس فضایی که پرچم امارات را نشان می‌دهد، انجام خواهد داد. این مرکز، این اتفاق را «یک نقطه عطف تاریخی» خواند.

آگهی

سلطان النیادی، فضانورد اماراتی روز جمعه برای اولین پیاده‌روی فضایی عربی از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج شد. لحظه‌ای که توسط امارات به عنوان «نقطه عطف» توصیف شده است. 

النیادی ۴۱ ساله که توسط دانشگاهش «سلطان فضا» لقب گرفته، اولین فضانورد عرب است که در اوایل ماه مارس با موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی به فضا پرتاب شد و یک ماموریت فضایی شش ماهه را آغاز کرده است. 

«مرکز فضایی محمد بن راشد» امارات عربی متحده گفت که او «اولین پیاده روی فضایی اعراب در طول تاریخ» را با لباس فضایی که پرچم امارات را نشان می‌دهد، انجام خواهد داد. این مرکز، این اتفاق را «یک نقطه عطف تاریخی» خواند. 

فیلم پخش شده توسط ناسا، فضانورد اماراتی را در حال خروج از دریچه ایستگاه فضایی بین‌المللی نشان می‌دهد. ناسا در گزارشی اعلام کرد: «سلطان النیادی از دریچه خارج شد و اولین راهپیمایی فضایی توسط یک فضانورد عرب صورت گرفت.»

طبق گزارش «مرکز فضایی محمد بن راشد» و ناسا این پیاده‌روی شش ساعت و ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. 

النیادی قرار است در کنار استفان بوون فضانورد ناسا، «واحد گروه فرکانس رادیویی را تغییر داده و برای نصب پنل‌های خورشیدی آماده شود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پس از ماموریت هشت روزه هزاع المنصوری در سال ۲۰۱۹، النیادی، دومین فرد ثروتمند اماراتی است که به فضا می‌رود. امارات متحده عربی یک تازه وارد به دنیا اکتشافات فضایی است اما به سرعت جای خود را در این حوزه باز کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه پس از نیم قرن کاوشگر به ماه می‌فرستد؛ «ماموریتی بی‌همتا با احتمال شکست ۳۰ درصدی»

فضاپیمای مرموز چینی پس از ۲۷۶ روز به زمین باز‌گشت

آنچه باید درباره قدرتمند‌ترین موشک فضایی جهان بدانیم