Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

یک قلاده شیر «منقرض‌شده» در جنوب چاد رویت شد

تصور غلط درباره انقراض شیرها در پارک ملی چاد
تصور غلط درباره انقراض شیرها در پارک ملی چاد Copyright Government of Chad/WCS
Copyright Government of Chad/WCS
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انجمن حفاظت از حیات وحش بر این باور است که دوره‌ای از شکار غیرقانونی در منطقه که حدود یک دهه پیش روی داد منجر به کاهش جمعیت گربه‌سان‌های بزرگ در منطقه شد. بخش‌های از بدن این حیوانات که به طور غیرقانونی شکار شدند در بازار سیاه به فروش رسید.

آگهی

برای اولین بار طی نزدیک به دو دهه گذشته در پارک ملی سنااورا در جنوب کشور آفریقایی چاد یک قلاده شیر مشاهده شد. این در حالی است که پیش از این تصور می‌شد نسل گربه‌سان‌های بزرگ در این منطقه منقرض شده است. 

در عکسی که گروهی از محیط بان‌های دولت چاد و انجمن حفاظت از حیات وحش منتشر کرده‌اند یک شیر ماده در پارک ملی سنااورا دیده می‌شود. لوک هانتر، مدیر اجرایی برنامه گربه‌سان‌های بزرگ در انجمن حفاظت از حیات وحش، مستقر در نیویورک می‌گوید این شیر ماده «حدودا پنج ساله» است.

او افزود که اطمینان دارد که این شیرماده در پارک ملی سنااورا در جنوب چاد به تنهایی زندگی نمی‌کند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

عکس منتشرشده با یک دوربین کنترل از راه دور ماه فوریه سال جاری در این پارک ملی به ثبت رسید. 

به گفته لوک هانتر بین ۲۲ تا ۲۴ هزار شیر همچنان بر روی کره زمین زندگی می‌کنند که اکثر آنها از زیرگونه شیرهای جنوبی اهل جنوب و شرق آفریقا هستند. 

انجمن حفاظت از حیات وحش بر این باور است که دوره‌ای از شکار غیرقانونی در منطقه که حدود یک دهه پیش روی داد منجر به کاهش جمعیت گربه‌سان‌های بزرگ در منطقه شد. بخش‌هایی از بدن این حیوانات که به طور غیرقانونی شکار شدند در بازار سیاه به فروش رسید.

پارک ملی سنااورا در جنوب چاد با کشور کامرون هم‌مرز است.  دولت‌های چاد و کامرون طی سال‌های اخیر متعهد به حفاظت از حیات وحش در منطقه شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از پیرترین شیرهای جهان در کنیا با نیزه کشته شد

گربه‌سانان فراری به باغ‌وحش بازگردانده شدند

۱۳۰ نهنگ به گل نشسته در سواحل غربی استرالیا نجات یافتند