سیلویو برلوسکونی به دلیل مشکل قلبی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد

سیلویو برلوسکونی
سیلویو برلوسکونی   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

برلوسکونی، سیاستمدار جنجالی ایتالیایی در آخرین بازگشت سیاسی خود، در ماه سپتامبر در انتخابات سنا شرکت کرد و توانست کرسی این مجلس را پس از گذراندن محرومیت از فعالیت سیاسی به دست آورد.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا به دلیل مشکل قلبی راهی بیمارستان و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد. 

آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه ایتالیا که رابطه نزدیکی با برلوسکونی دارد با بیان این مطلب اعلام کرد که رهبر حزب فورتزا ایتالیا در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان سن رافائله میلان بستری شده است. 

برلوسکونی ۸۶ ساله تاکنون ۳ بار به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان بستری شده است. تا جانی که در بروکسل است گفته مشکلات قبلی باعث شده تا برلوسکونی بار دیگر راهی بیمارستان شود. با این حال او تایید کرد که حال عمومی نخست وزیر پیشین ایتالیا خوب است و توانسته به راحتی با دیگران صحبت کند. 

برلوسکونی که سال هاست با مشکل قلبی دست و پنجه نرم می‌کند در سال ۲۰۱۶ تحت عمل جراحی قرار گرفت و دریچه آئورت قلب او تعویض شد. او همچنین بر سرطان پروستات خود نیز غلبه کرد و در ژانویه ۲۰۲۲ هم مدتی به دلیل عفونت ادراری بستری شده بود.

برلوسکونی، سیاستمدار جنجالی ایتالیایی در آخرین بازگشت سیاسی خود، در ماه سپتامبر در انتخابات سنا شرکت کرد و توانست کرسی این مجلس را پس از گذراندن محرومیت از فعالیت سیاسی به دست آورد. او همچنین بخشی از ائتلاف دولت راستگرای تندرو به رهبری جورجا ملونی است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این سیاستمدار ۸۶ ساله همچنین مدت‌ها مالک باشگاه آث میلان ایتالیا بود و یک امپراطوری رسانه‌ای در ایتالیا در اختیار داشت.

مطالب مرتبط