Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حکم جلب تذکر دهنده حجاب در لبنیاتی و دو زنی که با ماست مورد حمله قرار گرفتند صادر شد

صحنه‌ای ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی
صحنه‌ای ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی Copyright یورونیوز فارسی
Copyright یورونیوز فارسی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی انتشار ویدئویی از مردی که با سطل ماست به دو زن در یک مغازه حمله می‌کند، دادستانی طرقبه اعلام کرد که حکم جلب هر سه نفر صادر شده است.

آگهی

در پی انتشار ویدئویی از مردی که با سطل ماست به دو زن در یک مغازه حمله می‌کند، دادستانی طرقبه اعلام کرد که حکم جلب هر سه نفر صادر شده است.

این نهاد گفته است که «پس از تظاهر به کشف حجاب توسط دو خانم در ملآعام و برخورد غیرمتعارف یک فرد با این دو خانم، دستورات قضایی لازم در این زمینه صادر و این افراد جلب شدند.»

دادستانی طرقبه همچنین گفته است که دلیل صدور دستور جلب این سه نفر به این خاطر است که فرد اول متهم به «توهین عملی و اخلال در نظم و همچنین ۲ نفر خانم متهم به ارتکاب فعل حرام به لحاظ تظاهر به کشف حجاب هستند.»

این نهاد مدعی شد که دستور تحقیق نیز صادر شده است.

از سوی دیگر صبح امروز نیز گفته شد که این مغازه نیز پلمپ شده است اما طبق گزارش‌های بعدی این واحد صنفی بعد از پلمپ کوتاه مدت، هم اکنون به فعالیت خود ادامه می‌دهد اما مالک آن به قوه قضاییه احضار شده است.

این اتفاق در لبنیاتی هاجرپور در مشهد رخ داده بود و مالک مغازه در گفت‌وگویی با رکنا درباره شرح ماجرا گفت: «آن روز مادر و دختری وارد مغازه شدند که یک آقایی وارد شده و بعد از تذکر سطل ماست را روی سر آن زن ریخت که همین مسئله باعث شد یکی از مشتریان با حمله به این فرد او را از مغازه به بیرون پرت کند. این برخورد باعث شد تا درگیری در خارج مغازه نیز ادامه پیدا کند. درگیری بین زن جوان و آن مرد بود ، در حالی که دختر این زن از مادرش می خواست که درگیری را پایان دهد.»

وی درباره وضعیت مغازه خود نیز گفت: «شب گذشته ساعت ۱۱ شب با حکم قضایی، برای پلمپ مغازه آمدند و مرا برای مراجعه به پاسگاه خواستند و حتی ویدئوهای دوربین مداربسته را برای روشن شدن ابعاد ماجرا بردند و قرار شد تا دوشنبه نیز برای ارائه توضیحات به دادگاه مراجعه کنیم.» وی افزود: «ظهر امروز نیز در نهایت به ما اعلام شد که مغازه از پلمپ باید خارج شود و هم اکنون ما در مغازه مشغول به فعالیت هستیم.»

از سوی دیگر طبق گزارش خبرگزاری قوه قضاییه، به واحد صنفی تذکر داده است.

ویدئویی روز گذشته به‌طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که طبق آن یک مرد با ماست به دو زن که در یک لبنیاتی حضور داشتند و حجاب اجباری نداشتند حمله می‌کند. این ویدئوها واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در واکنش به این موضوع گفت: «این نحوه برخورد آمر به معروف قطعا مورد تایید نیست، اما باید به جرم کشف حجاب آن ۲ خانم هم رسیدگی شود.»

این در حالی است که محسن برهانی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکترای حقوق جزا و جرم شناسی درباره امر به معروف و این حادثه در صفحه توییتر خود نوشت: «اگر ناهی از منکر از مرحله زبانی فراتر رفت و متعرض حیثیت، جان، مال، حریم خصوصی و حقوق اشخاص شد، این اقدام دیگر نهی از منکر نیست بلکه تجاوزی غیرقانونی و جرم است و سایرین با رعایت ماده ۱۵۶ قانون مجازات اسلامی، حق دفاع مشروع در قبال رفتار وی را خواهند داشت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داستان خواهران پریانی از زندان طالبان تا خروج پر خطر از افغانستان؛ «حجابم در زندان طالبان جا ماند»

حسین شنبه‌زاده، ویراستار و فعال شبکه‌های اجتماعی بازداشت شد

دست‌کم هفت نفر بر اثر سیل در مشهد و فریمان جان باختند